Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » artykuły  » co słychać w zoo  » Atrakcje dla najmłodszych

Atrakcje dla najmłodszych

2011-08-12 14:00:00

co słychać w zoo

Poznańskie Nowe Zoo przewidziało na najbliższe dni mnóstwo atrakcji dla najmłodszych zwiedzających
fot. Maciej Urbanowski / AG
W niedzielę 14 sierpnia odbędzie się tam festyn. Wspólnie z animatorami z sali zabaw mykSmyk dzieci będą malować, łowić ryby, będą też mogły pomalować buzie. Każdy z gości będzie miał okazję wziąć udział w konkursowej zabawie Słońkurs zorganizowanej przez portal Dziecipoznan.pl. Konkurs polega na odnalezieniu na terenie zoo czterech pytań i wrzuceniu odpowiedzi do skrzynki. Jest o co walczyć, bo jedną z głównych nagród będzie roczny bilet wstępu do ogrodu zoologicznego.

Atrakcją dla zwiedzających jest też możliwość przejazdu kolejką "Zwierzynką", która obwozi gości po terenie zoo. Przejazd jest wliczony w cenę biletu. Marta Grześkowiak: - Stacje są tak pomyślane, że można wysiąść z wagonika w najciekawszych punktach ogrodu, np. przy słoniarni i dokładnie obejrzeć wszystko wokół. A potem po prostu wsiąść do następnej kolejki, by odwiedzić kolejny punkt. To szczególnie wygodne dla rodzin, w których są małe dzieci i spacerowaniem po zoo szybko się męczą.

Ceny biletów w dni powszednie to koszt 35 zł dla całej rodziny (dla nie więcej niż 6 osób). Bilet normalny kosztuje 15 zł, natomiast ulgowy 8 zł. Wstęp dla dzieci do lat trzech jest bezpłatny. Nieco droższe są bilety w dni wolne i świąteczne. Wstęp dla całej rodziny do ogrodu zoologicznego to wydatek 50 zł, bilet normalny kosztuje 20 zł, a ulgowy 10 zł. W okresie wakacji zoo otwarte jest w godzinach od 9-19 (słoniarnia od 10-18).

Justyna Suchecka, Anna Wojtasiak, Gazeta Wyborcza Poznań
Komentarze