Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » artykuły  » co słychać w zoo  » Do zoo za 3 zł

Do zoo za 3 zł

2011-10-10 14:00:00

co słychać w zoo

Wrocławski ogród zoologiczny zaprasza na dni otwarte od 10 do 16 października. W tym czasie będzie można zwiedzać zoo za jedyne 3 zł
fot. Mieczysław Michalak / Agencja Gazeta
W czasie dni otwartych kierownictwo ogrodu chce, aby każdy mieszkaniec naszego miasta i regionu mógł na własne oczy przekonać się, jakie zmiany zaszły w nim w ciągu ostatnich czterech lat.

Wśród nich na uwagę zasługuje nowy wybieg dla niedźwiedzi brunatnych, uważany przez specjalistów za jedną z najlepszych ekspozycji dla niedźwiedzi w tej części świata czy basen dla kotików afrykańskich wyposażony w przeszkloną ścianę, przez którą wyraźnie widać, jak zwierzęta zachowują się pod wodą. Zoo chce pochwalić się także pawilonem Madagaskar - jednym z pięciu takich na świecie, gdzie zwiedzający mogą przebywać na jednym terenie z lemurami wari.

Zobaczyć będzie można także najświeższe zmiany - w tym m.in. niedawno otwarte Ranczo Kopytnych, gdzie można przejechać się na kucyku, czy woliery dla mniejszych zwierząt: wiewiórek trójbarwnych, ptaków Azji, kanczyli, kun żółtogardłych i burunduków.

Kierownictwo ogrodu zapowiada kolejne atrakcje. Na początku przyszłego roku ma zostać skończony nowy wybieg dla rysi, a po nim nowy kompleks azjatyckiej części ogrodu. Będą w nim m.in. nosorożce, langury, hulmany i mundżaki.

Nowe wybiegi organizowane są w nowoczesny sposób, tak aby zwiedzający mogli nie tylko podziwiać zwierzęta, ale też dowiedzieć się o nich jak najwięcej. Na przykład przy tworzonym wybiegu dla rysi powstanie ekspozycja przedstawiająca stanowisko biologów monitorujących życie tych zwierząt.

klub, Gazeta Wyborcza Wrocław
Komentarze