Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » artykuły  » co słychać w zoo  » Duma - mały gepard z łódzkiego zoo ma wreszcie imię

Duma - mały gepard z łódzkiego zoo ma wreszcie imię

1970-01-01 01:00:00

co słychać w zoo

Ogród zoologiczny od 6 do 18 lipca prowadził konkurs na imię dla małej samicy geparda urodzonej w łódzkim zoo. Ostatecznie stanęło na imieniu Duma, które w języku suahili oznacza "gepard"
fot. Tomasz Stańczak / Agencja Gazeta
Propozycji imienia dla geparda wpłynęło ponad 1,5 tysiąca. Nie tylko z Polski - pomysły nadsyłano także z Anglii, Włoch, Stanów Zjednoczonych i Afganistanu. Nawiązywały m.in. do nazw geograficznych, mitologicznych bóstw i chińskich miast.

Wyróżnienia w konkursie przyznano imionom Drakonia, Dżimma oraz Dakota.

Gazeta Wyborcza Łódź
Komentarze
  • tukangessen

    2017-09-25 07:22:47
    Prepare o recipiente e introduza o milho e as nozes de caju, depois misture até ficar homogêneo. Em seguida, misture o pindang e deho, em seguida, purê.
    umpan ikan mas
    essen ikan patin galatama
    umpan ikan lele
    essen aquatic
  • carisyaputri

    2017-04-08 05:57:25
    Thanks for sharing this valuable information to our vision. You have posted a trust worthy blog keep sharing.
    Jelly Gamat QnC, Umpan Ikan Mas, Jelly Gamat QnC, Umpan Ikan Lele, Aquatic Essen, Essen Ikan Mas, Khasiat Ace Maxs, Ace Maxs, Jelly Gamat QnC, Jelly Gamat QnC.
  • sekonto

    2016-12-13 19:15:05
    Fajny kocur.
  • Idiota

    2016-08-12 10:11:11
    Bydle.
  • Isabella73

    2016-08-09 21:46:28
    Jaki słodki! Gdyby nie to że rośnie na wielką bestie, checiałabym mieć takiego w domu.
  • ES2002

    2016-07-05 20:40:31
    Śliczny zwierzak!
  • Gronps

    2016-06-14 10:23:31
    Fajne imie :)
  • ikan

    2016-05-17 09:57:24
    Thank you for the article was very helpful, I liked his discussion and hopefully a lot of other people who may read this article Slimming Capsule Green World
  • Frank1958

    2016-05-04 23:27:45
    Każde zwierze jak jest młode jest śliczne i słodkie. Niestety za kilka lat, będzie mordercą. Ciekawe czy wtedy wciąż będzie uwżany za słodkie swierzątko.
  • Baras

    2016-04-27 15:13:40
    Tak mówicie, że słodziutki. Zobaczymy za kilka lat, haha! :P
  • Bacarz

    2016-04-22 19:49:36
    Jeju, jest absolutnie prześliczny i słodki. Aż chciałoby się mieć takiego w domu! Dopóki jest malutki haha!
  • EmmaMiller1979

    2016-04-18 21:18:29
    Jaki śliczny jest ten gepard. Pomyśleć że już za niedługo będzie zwierzęciem które może zabić człowieka.. Wszystkie młode zwierzaki są super!
  • Hańcza

    2016-04-15 14:44:36
    Ale cudeńko. Aż by się chciało być rosyjskim oligarchą, żeby móc takiego mieć! A "Duma" super imię!
  • abecadlo

    2016-03-03 23:32:40
    Jaki słodki! Aż chciałoby się mieć takiego w domu... dopóki by nie wyróśł :P
  • MT1987

    2016-01-26 14:01:56
    Jest przesłodki :) A imię naprawdę fajne - pasuje do niego :)
  • Coreg

    2016-01-07 13:27:22
    Piękna, ale nie chciałabym wejść jej w drogę.
  • Gasior

    2016-01-04 15:57:06
    Może i mały, ale ząbki to on ma :)
  • Ciapko

    2015-12-31 13:59:31
    Taka mała a taka groźna. Imię trochę nieadekwetne ;)
  • AK1984

    2015-12-23 15:43:51
    Mały? Wielkość nieważna- i tak wygląda zbyt groźnie...
  • KarolinaStawicka

    2015-12-18 10:31:38
    Duma - hej, to brzmi naprawdę supcio! A gepard taki słodki!!! Chciałabym mieć takiego małego gepardusia u siebie w domu i oby nie dorastał za szybko hi hi :) Piękne imię dla pięknego zwierzątka!