Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » artykuły  » co słychać w zoo  » Ogrodzenie wrocławskiego zoo jest już bardzo kolorowe

Ogrodzenie wrocławskiego zoo jest już bardzo kolorowe

2011-09-22 12:19:50

co słychać w zoo

Podczas niedzielnego malowania ogrodzenia zoo w fantastycznie kolorowy krajobraz afrykańskiej sawanny zabrakło kompletów pędzli, wałków i fartuszków dla wszystkich chętnych malarzy. Dulux, organizator kampanii społecznej Let's Color w polskich miastach, dla wrocławian przygotował 300 zestawów. Ludzi, w każdym wieku, przybyło na akcję znacznie więcej
fot. Mieczysław Michalak / Agencja Gazeta
Nad wszystkim czuwał od godz. 11 Przemysław "Trust" Truściński, autor projektu 100-metrowego muralu z krajobrazem zwierząt na sawannie, znany polski rysownik komiksowy.

Wrocławska akcja jest czwartą, podczas której Dulux i mieszkańcy miast zmieniają kawałek własnego otoczenia, dodając mu barw. Artysta nanosił kontury rysunków, a uczestnicy wypełniali je kolorami.

Starszy pan, cyklista Feliks, zatrzymał rower przy malowanym ogrodzeniu. - Bajecznie tu, jakbym był młodszy, to bym się też przyłączył do malowania, ale już mi nie wypada - oświadczył na odjezdnym.

- To jest też takie trochę moje dzieło, nasze - poprawił się dumnie Piotr, który przyszedł malować mur zoo z mamą i siostrą.

Jego rówieśniczka, 10-latka Marta, przyszła z mamą Moniką i tatą Krzysztofem, gdy już akcja się rozkręciła i zostały tylko prace wykończeniowe - wypełnianie plam barwnych w krajobrazie. - Chciałam mieć jakiś kawałek od siebie, jakieś oko żyrafy własne, ale się spóźniliśmy - wyznaje Marta. - Ale i tak jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy coś zrobić dla Wrocławia - dodaje tata, ubrudzony farbą, jak reszta rodziny.

Kolorowy fragment muru zoo, od strony Odry, w sąsiedztwie Bramy Japońskiej, to nie jedyny owoc niedzielnego wspólnego szaleństwa malowania. Pomalowany został także budynek lwiarni wewnątrz ogrodu.

Przemysław "Trust" Truściński jest autorem wszystkich czterech projektów murali w ramach kampanii Let's Color - w Warszawie, Sopocie, Krakowie i Wrocławiu. - Lubię pracować z ludźmi, prowokować do interakcji poprzez sztukę, razem coś kreować - mówi artysta. - Takie działania uwrażliwiają ludzi na sztukę, na kulturę. Wspólnie też czynimy ten nasz świat bardziej kolorowym i radosnym.

gnat
Komentarze