Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » artykuły  » co słychać w zoo  » Zoo dostanie ponad 850 tys. zł dotacji

Zoo dostanie ponad 850 tys. zł dotacji

2011-08-02 12:30:52

co słychać w zoo

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi przekazał ponad 857 tys. zł bezzwrotnej dotacji na wsparcie inwestycji i zadań realizowanych przez łódzki Ogród Zoologiczny. Lepsze warunki będą miały zyrafy, małpy i dziki
fot. Małgorzata Kujawka / Agencja Gazeta
Najwięcej pieniędzy, ponad 324 tys. zł, zostało przeznaczonych na przebudowę pawilonu żyraf. Po remoncie budynek ma być cieplejszy, lepiej przewietrzany i lepiej doświetlony światłem dziennym.

Lepszych warunków bytowych doczekają się również małpy makaki, które zajmują pawilon wybudowany ok. 50 lat temu. Wcześniej mieszkały w nim pawiany. Na remont tego budynku przeznaczono ponad 219 tys. zł.

Kosztem ponad 198 tys. zł ma zostać przywrócony do użytku dawny wybieg dzików, który od dwóch lat nie jest wykorzystywany.

Pieniądze z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi pozwolą również doposażyć laboratorium lecznicy łódzkiego ZOO. Lecznica funkcjonuje od 1999 roku i z tego okresu pochodzi również wykorzystywany przez nią sprzęt. Teraz, za kwotę blisko 62,5 tys. zł, będzie można dokupić m.in. strzelby pneumatyczne do iniekcji, aparat USG, analizator biochemiczny krwi oraz analizator morfologiczny krwi.

Łódzki Ogród Zoologiczny otrzyma również ponad 53 tys. zł wsparcia na realizację "edukacji ekologicznej". W ramach tego zadania ma być przygotowana m.in. ścieżka edukacyjna "Przejdź po", składająca się z kilku części ("Przejdź po śladach", "Przejdź po podłożu", "Przejdź jak gibbon") a także motylarnia i pokazowe karmniki.

Z dotacji sfinansowane będzie również uczestnictwo w kampanii na rzecz ochrony małp człekokształtnych i gibbonów a także przeprowadzenie licznych zajęć edukacyjnych.

W sumie w 2011 roku łódzkie ZOO otrzyma od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi kwotę 857 tys. 786 zł. W latach 2005-2010 dotacja z funduszu wyniosła ponad 1,14 mln zł.

PAP, wyborcza.pl
Komentarze