Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » artykuły  » do poczytania  » Pies odbiera filmowe laury

Pies odbiera filmowe laury

2012-02-20 14:00:00

do poczytania

Uggie – sympatyczny terier zdobył Złotą Obrożę – nagrodę dla najlepszego psiego aktora za rolę w niemym filmie pt.:„Artysta”
Piesek w filmie zagrał towarzysza głównego bohatera, gwiazdy niemego kina George’aValentina (Dujardin). W sumie jury nagrodziło 6 czworonożnych aktorów m.in. za występ w filmie zagranicznym i serialu telewizyjnym.

Terier pojawił się na rozdaniu nagród w towarzystwie swojego opiekuna, a zarazem tresera Omara Von Mullera. To on przed laty przygarnął niesfornego psa, któremu po porzuceniu przez dwóch poprzednich właścicieli groził pobyt w schronisku. Mullerowi udało się ukierunkować niespożytą energię zwierzaka i wykorzystać jego inteligencję do nauki przeróżnych trików. Jednym z nich była jazda na deskorolce - popisowy numer, którym Uggie zasłynął na pokazach z udziałem utalentowanych czworonogów - The Incredible Dog Show. Jak mówi opiekun psiaka – czworonóg jest bardzo pracowity i chętnie wykonuje polecenia zwłaszcza, jeśli towarzyszy im drobna zachęta w postaci... kiełbasek.

Zwierzak zagrał kilka drugoplanowych ról, m.in. „What’s Up Scarlett", „Wassup Rockers” i „Mr.Fix It”, ale przełom w jego karierze nastąpił dopiero, gdy wystąpił w dziele Francisa Lawrence’a „Woda dla słoni”. Na krytykach filmowych jednak największe wrażenie zrobiła kreacja czworonoga w „Artyście”. Pierwszy raz nagrodę za rolę Uggie otrzymał w 2011 roku. Podczas festiwalu filmowego w Cannes teriera uhonorowano Dog Palm czyli Złotą Palmą dla najlepszego psiego aktora w filmie pełnometrażowym. Czworonożny aktor jako pierwszy zwierzak w historii, został oficjalnie zaproszony na tegoroczną galę wręczania Złotych Globów.

Fani biało-brązowego psiaka mogą go również wypatrywać wśród gwiazd zbliżającej się gali wręczania Oskarów. Uggie ma się pojawić na czerwonym dywanie u boku aktorów i twórców „ Artysty”, który uzyskał nominację do statuetki Amerykańskiej Akademii Filmowej.

Mówi się, że po ceremonii Uggie oficjalnie zakończy karierę w filmach fabularnych. Nic dziwnego. 9-letni terier to już przecież psi staruszek, któremu nie służą wielogodzinne próby na planie. Z uwagi na wiek oraz niedawno wykrytą chorobą neurologiczną psiak – jak mówi jego agentka - ograniczy się do grania w krótkometrażowych produkcjach i reklamach.

at
Komentarze