Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » artykuły  » do poczytania  » Zanim kupisz rybkę

Zanim kupisz rybkę

2012-04-25 14:00:00

do poczytania

Rybki – mimo że nie można się z nimi bawić, czy wyprowadzać na spacer – potrafią być wspaniałym towarzyszem życia. Dlatego też zwierzaki te bardzo często są wybierane na domowych pupili. Zanim jednak kupimy akwarium, powinniśmy pamiętać o kilku istotnych rzeczach.
Pierwszą z nich jest wybór odpowiedniego sklepu, gdzie nabędziemy przyszłych ulubieńców. Przede wszystkim sprawdźmy, czy w zbiornikach nie ma martwych rybek – wykwalifikowana obsługa natychmiast je usuwa – oraz czy zdrowe nie są trzymane z chorymi.

Warto zadać też dodatkowe pytania – do jakich rozmiarów urośnie ten, czy inny gatunek, jaka będzie idealna temperatura wody. Znajomość przynajmniej takich podstawowych informacji jest niezbędna do prowadzenia sklepu zoologicznego.

Uważajmy też na różnorakie "zestawy startowe" – dobrane komponenty są przeważnie niskiej jakości lub znajdziemy tam rzeczy, których nie potrzebujemy. Lepiej zdecydować się na nawet droższe elementy, które sami dobierzemy i które posłużą nam dłużej. Warto zakupić testery wody, które pozwolą określić jej stan.

Jedną z najważniejszych decyzji jest wybór odpowiednich rybek. Kiedy już zdecydowaliśmy się na sklep, możemy postanowić, jaki gatunek / gatunki chcemy hod ować oraz czy będą pasować do zbiornika, na jaki możemy sobie pozwolić.

Niektóre zwierzaki wymagają cieplejszej wody, a jeśli nie stać nas w tej chwili na zakup "grzałki", być może warto zdecydować się na inne. Ponadto są ryby, które źle czują się w samotności, toteż trzeba uwzględnić dodatkowe koszty.

Tym samym musimy wcześniej dowiedzieć się możliwie dużo o preferowanym gatunku oraz jego potrzebach. Internet jest tu świetnym źródłem informacji.

Pomyślmy też o ewentualnych wyjazdach. Czy wtedy ktoś z rodziny lub sąsiad będzie mógł nakarmić nasze zwierzaki? Dotyczy to zwłaszcza okresu wakacji, uważajmy też na wszelakie elektroniczne gadżety dozujące jedzenie – często robią więcej szkody, niż pożytku.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o medykamentach – nie korzystajmy z nich bez wyraźnej przyczyny i bez wcześniejszej konsultacji z weterynarzem.

gnat
Komentarze