Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » artykuły  » do poczytania  » Zimowa zbiórka dla schronisk

Zimowa zbiórka dla schronisk

2012-02-20 16:55:04

do poczytania

Zima sypie śniegiem i mrozi na przemian. A w przytuliskach dla bezdomnych psów i kotów, w betonowych boksach i budach, często skleconych z byle czego, zwierzętom jest bardzo zimno. Jedynym ratunkiem jest wystarczająca ilość kalorycznego jedzenia. Jeśli go brakuje, czworonogi po prostu zamarzają
Podczas ubiegłorocznej zbiórki wolontariusze Fundacji Noga w Łapę dotarli do miejsc, o których mało kto wie. Miejsca te powstały z dobroci serca, szczególnej wrażliwości - człowiek przygarnął jedno zwierzę, potem drugie, trzecie... Potem zaczęto mu podrzucać niechciane psy i koty. W ten sposób chcąc nie chcąc obarczony został odpowiedzialnością za los kilkunastu, kilkudziesięciu, czasem nawet większej liczby biedaków. Ich opiekunowie nie dostają żadnych dotacji, zdani są tylko na siebie. A najczęściej są to ludzie bardzo niezamożni.

Fundacja jest także w stałym kontakcie z osobami, które opiekują się wolno żyjącymi kotami. One też, by przeżyć, muszą jeść więcej niż latem.

Dlatego wolontariusze Fundacji Noga w Łapę serdecznie zachęca do włączenia się w akcję zbiórki karmy dla tych zwierząt. Dary można przynosić do końca lutego do siedziby Fundacji na ul. Hawajską 5/9, blisko stacji metra Imielin. Prosimy tylko o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod nr 888 066 402. Wieczorami jest też możliwość zostawienia karmy na Bielanach u wolontariuszy - Aleja Zjednoczenia 38/1, po uprzednim kontakcie mailowym fundacja@nogawlape.org lub telefonicznym 512 922 167 (ew. smsowym).

Numer konta: Fundacja Noga w Łapę. Razem idziemy przez świat. Alior Bank 87 2490 0005 0000 4500 5605 8992 z dopiskiem “Dla przytulisk”.

Zebrane pieniądze przeznaczymy na słomę do ocieplenia bud i leczenie zwierząt. Sprawozdanie ze zbiórki znajdą państwo na naszej stronie: www.nogawlape.org 

Mały gest może uratować życie tych, którzy skazani są na naszą łaskę.

red.
Komentarze