Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » artykuły  » zabawki i gadżety  » Pobaw się wirtualnie z prawdziwym zwierzakiem

Pobaw się wirtualnie z prawdziwym zwierzakiem

2011-04-13 16:00:00

zabawki i gadżety

Zabawa z pieskiem, kotkiem czy innym pupilem to prawdziwa frajda. Niestety, nie każdy może sobie pozwolić na tę przyjemność. Z pomocą przychodzą takie rozwiązania, jak iPet, który pozwala bawić się z żywym, prawdziwym zwierzakiem siedząc przed ekranem komputera
Jedną z wielu zalet spędzania czasu z ulubieńcem jest możliwość naturalnego obniżenia ciśnienia krwi, bo zwierzaki wpływają na nas niczym lampka czerwonego wina lub lekarstwo.

Tym, którzy z różnych powodów nie mogą posiadać pupila, z pomocą przychodzi iPet Companion. Jest to specjalny system, który pozwala użytkownikowi bawić się z prawdziwymi zwierzakami – najczęściej kotami – w czasie rzeczywistym przez internet.

W skład zestawu wchodzą trzy roboty, które użytkownik może obsługiwać i w ten sposób bawić się z mruczkami.

Obraz jest przesyłany na dedykowaną stronę internetową dzięki kamerom umieszczonym na urządzeniach. Przypomina to nieco grę koputerową z perspektywy pierwszej osoby, ale wszystko dzieje się tu naprawdę.

Jak na razie iPet został zamontowany w dwóch schroniskach w USA, dzięki czemu każdy na świecie może pobawić się z żyjącymi tam kotkami.

Eksperci uważają, że to świetny pomysł. Zwierzaki, które zazwyczaj są bardzo samotne i po prostu nudzą się, mogą teraz bawić sie tak długo, jak tylko starczy im sił.

Pracownicy schronisk przygotowali specjalne pomieszczenia, gdzie futrzaki harcują z użytkownikam i sieci, jednak nie zdziwmy się, że czasem ich tam nie ma – kotki potrzebują odpoczynku.

System to nie tylko idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie mogą mieć pupila. Wpłynął też dobroczynnie na schroniska. Liczba adopcji zwiększyła się o 16%, a dotacje i sponsorzy wzrośli o 295%! Z kolei ruch na stronie internetowej wzrósł o 52%.

Twórcy iPet mają nadzieję, że w przyszłości więcej schronisk zainteresuje się ich ofertą, liczą też na inne rodzaje biznesu – np. możliwość rozglądania się po studio w trakcie telewizyjnych show.

Jeśli chcemy pobawić się z kotkami – możemy to zrobić tu i tu.

Uwaga!Trzeba mieć dość nowoczesny komputer i zainstalować aplikację Microsoft Silverlight. Niezbędne będzie też szybkie łącze internetowe.

Na zabawę mamy około dwie minuty, wcześniej trzeba zazwyczaj poczekać w kolejce chętnych.

gnat
Komentarze