Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

Przyjaciel kot

utworzony: 2009-08-28 12:59
Autor Treść

Julia

utworzony: 2009-08-28 12:59
 Wszyscy mówią, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka, a nie zawsze to jest prawdą. Dlatego opowiem wam pewną historię:
 W małym miasteczku grasował włamywacz. W pewną noc chciał się wkraść do jednego domku, przez uchylone okno. Gdy wszedł i już zabierał się kradzieży, nagle kot wskoczył mu na twarz i całą ją podrapał. Wtedy właściciele domu obudzili się przez hałas. Zobaczyli złodzieja leżącego na ziemi z kotem na głowie. Właściciele zadzwonili na policję i na pogotowie. To koniec historii, a morał z niej taki "Kot nie jest taki czy siaki" to znaczy, że kot nie jest gorszy od psa, ale tak samo może być najlepszym przyjacielem.

alexanderka

utworzony: 2010-06-02 18:21
W zupełności się z Tobą zgodzę :) Kot jest równie wspaniałym przyjcielem ^^ Jak każde zwierzę, które kocha swojego właściciela :)

gosia

utworzony: 2010-06-09 10:44
Zgadzam się z Tobą ,moja córka zemdlała w łazience a kot tak długo miałczał i skrobał w drzwi a ż mnie zaniepokoiło i weszłam do łazienki gdzie córka leżała na płytkach.Gdyby nie on nie wiem co by się mogło stać.

Jasiek

utworzony: 2010-06-11 14:04
Koty sa ze mna przez cale zycie i tez uwazam ze kot to najlepszy przyjaciel czlowieka :)

kocimiętka

utworzony: 2010-06-16 18:06
Oczywiście że koty to wspaniali przyjaciele , choć zdarzały sie rożne historie .Nie wiem natomiast skąd sie biora jakieś głupie przysłowia typu : fałszywy jak kot czy cos w tym stylu.Co niby w kotach jest fałszywego ? że chodzą własnymi drogami ? że  są czyściutkie bo zawsze się " myją" itd. Ja uważam że koty są super i śliczne .Do psów nic nie mam oczywiscie ;)

Anchel

utworzony: 2010-06-28 21:26
Kiedyś nie przepadałam za kotami (niestety) ale kiedy poznałam kocią naturę zmieniłam zdanie. Kot to naprawde cudowne zwierze. Na jego miłośc trzeba sobie zasłużyć a wtedy daje wiecej radości niz cokolwiek. Ludzie nie lubia kotów, bo zwyczajnie ich nie rozumieją, człowiek chciałby podporządkowac sobie każde zwierze niczym zabawke. Koty nie sa takie, nie da się ich wytresowac pod swoje kaprysy. Dlatego może nie każdy powinien mieć kota. Z pewnościa kot nie zastąpi psa, ale pies nie zastapi kota.

gosia

utworzony: 2010-07-01 16:04
Zgadzam się w 100% Anchel ,kot wygląda jak maskotka ale maskotka nie jest i to kot sobie wychowuje włascicieli .

dorota2710

utworzony: 2010-07-14 13:16
A moja teoria jest taka, że ludzie, którzy chcą sobie kupić bezwarunkowe posłuszeństwo mają psy, a ci, którzy wolą mieć osobnika z własnym wnętrzem, z prawem do decydowania mają koty. Bo pies kocha zawsze, merda ci ogonem i liże po paszczy nawet wtedy, gdy spierzesz go na kwaśne jabłko, a kot tylko wtedy gdy ma na to ochotę. Kota nie da się przekupić, ani wychować, dlatego niektórzy ludzie nie lubią kotów i mówią, że są wredne, najłatwiej zaszufladkować, po co poznawać...

Anchel

utworzony: 2010-07-28 22:18
Cos w tym jest :)

Cleo

utworzony: 2010-08-13 00:57
Koty są najlepsze moja kicia zawsze wie jaki mam chumor czy mnie ma pocieszyć czy zachecac do zabaw co prawda nieda sie ich tresować ale to nie koty chciały być udomowione to ludzie tego chcą to trzeba się z tym pogodzić i porozumić z kotem

Figuska

utworzony: 2010-08-31 11:04
Nie ma to jak kot w domu. Zawsze wydzie na powitanie, pomruczy otrze się o nogi... ukojenie dla duszy po nerwówce dnia codziennego.
Ale nie wiem czy właściciele kotów to zauważyli, że własciciele psów nie lubią zazwyczaj kotów. A przy tym zawsze dyskredytują tych ludzi którzy je posiadają. Natomiast my własciciele kotów nie mamy nigdy nic przeciwko psom i ich wlascicielom. (Oczywiście po każdej stronie znajdą sie wyjatki od tej reguły).
Pozdrawiam wszystkich włascicieli kotów, miau , mru ... :))

SylwiaSz

utworzony: 2010-09-24 22:27
Koty to mądre zwierzaki.

grzanka

utworzony: 2010-10-17 19:26
Koty to świetni przyjaciele :) Bo przyjaźń nie polega na bezwarunkowym posłuszeństwie, musi w niej być miejsce na indywidualizm :)

Anchel

utworzony: 2010-11-11 18:26
Koty potrafia okazac miłośc do swoich właścicieli, może w inny sposób niż psy, ale to nie oznacza że nas nie kochają.

louve

utworzony: 2010-11-20 15:38
Ja kocham wszystkie zwierzęta, dłużej niż kota mam psa, teraz już z nim nie mieszkam ale mieszkałam 12 lat i nie złapałam z nim przez ten czas takiego kontaktu jak z kotem po dwóch dniach. Dlatego mimo tego, że kocham wszystkie, najbardziej z nich koty. Mój kot jest moim oczkiem w głowie i moją największą pociechą w smutne dni. Żaden człowiek nie umie mnie tak pocieszyć. Zawsze gdy mi się zdarzyć płakać on przychodzi i mi się ociera o policzki. Jak jestem chora np boli mnie brzuszek to się na nim kładzie, jak głowa to śpi ze mną na poduszce. To są drobiazgi, których inni nie zauważają, a ja je doceniam najbardziej na świecie. Mój kociak zawsze mnie też woła gdy zapomnę, że coś wstawiłam na gaz i zaczyna kipieć :D Siedzi w kuchni, a jak się woda wylewa to przybiega pędem i na mnie krzyczy :D Wtedy idę do kuchni i ratuję sytuację. Mam fioła na punkcie kotów i uważam po takich doświadczeniach, że potrafią być tak samo przyjacielem człowieka jak osławiony pies, tylko trzeba uznać ich naturę i w nią nie ingerować przymuszając do ułożenia takiego, jakie my chcemy.

Roxy

utworzony: 2010-11-26 20:04
To, jakim przyjacielem jest dany zwierzak, nie zależy od jego gatunku, ale przede wszystkim od jego właściciela :)

MariannaxD

utworzony: 2010-11-27 22:01
zgodzę się z tobą :)

Myszka

utworzony: 2012-08-16 16:19
Moim zdaniem każde zwierzę może być najlepszym przyjacielem człowieka. Nieważne czy to kot, pies, a może świnka morska. Ważne jest, żeby kochał właściciela i był przy nim w trudnych chwilach... :)

n4tasha

utworzony: 2013-07-30 12:02
Kotki są bardzo mądre, mam czasami wrażenie że mój kotek chce czasem coś powiedzieć, niesamowite jest to jaki można kontakt nawiązać ze zwierzątkiem :)