Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

Ciekawostki o królikach

utworzony: 2009-08-31 11:46
Autor Treść

iza315

utworzony: 2009-08-31 11:46
W tym temacie dodajemy ciekawostki o królikach. Ja znam takie

` Króliki nie pocą się xD

` Króliki nie wymiotują xD

` Króliki żyją przeciętnie 8-10 lat

` Czekolada jest toksyczna dla królików

` Króliki tupią tylną nóżką, gdy są zdenerwowane lub wystraszone

Tylko tyle. A wy znacie jakieś?

Weronika

utworzony: 2009-12-26 12:42
mój króliczek tupie nóżką nie tylko jak jest wystraszony, ale jak chce żebym się nim zajęła... lub przeważnie żebym pomogła mu wskoczyć do łóżka ;)

Paula

utworzony: 2010-03-17 20:31
Kochani,
jestem w krytycznej sytuacji! Wczoraj moja króliczka Ciapolinka urodziła małe na moim łóżku, pod kocem. Niestety musiałam przenieść gniazdo do jej klatki, ale martwię się, że mała ich nie widzi. Do klatki włożyłam małe na prześcieradle, i przykryłam kocem, bo tak Ciapulka urodziła (łóżko było przykryte kocem). Koc obciełam do odpowiednich rozmiarów.
Mój wujek powiedział, że dziś na chwilę mogę ją wypuścić z klatki, żeby sobie polatała. Niestety Ciapula znów weszła na łóżko, pod koc i wiła tam gniazdo, a jej maluchy są w klatce.
Co robić, nie chcę ją na siłę wkładać do klatki, bo się przetraszy, natomiast ona sama z siebie nie ma ochoty tam wejść.
Co zrobić? Czy jest sznasa, że Ciapula je wychowa? Proszę o pomoc i wskazówki jak powinnam postępować!
Moje gg: 2033857, piszcie w dzień i w nocy, nawet jak jestem niedostępna. Pozdrawiam

marta-swierk

utworzony: 2010-06-27 16:53
ja napiszę jak sobie coś przypomnę

pati

utworzony: 2010-07-05 10:36
zgadzam się izą ja mam to samo jesli chodzi o tupanie

OLA

utworzony: 2010-07-05 11:38
zgadzam się z izą

170Niunia

utworzony: 2010-07-13 22:01
Niestety nie mam pomysłu jak pomóc Ciapolinie, bo nie mam doświadczenia w takich sprawach, mój Maszek, to samiec. Proponuję zajrzeć na specjalistyczne strony internetowe, strony hodowców i tam próbować pytać o radę ;)

talka97

utworzony: 2010-07-30 09:26
Nie wiem czy to ciekawostka ale mój królisio pod koniec życia swego jak się bawił z psem to zaczął robić taką dziwną pozycję: kładł się nie ruchomo i kładł głowę na ziemi i czekał w takiej pozycji aż Murzyn od niego odejdzie

talka97

utworzony: 2010-07-30 09:27
Ja też się zgadzam

SylwiaSz

utworzony: 2010-09-24 22:22
"Króliki nie wymiotują" - to raczej nie jest prawdą.

Roxy

utworzony: 2010-11-26 19:57
"Króliki nie wymiotują" - to raczej nie jest prawdą.
No raczej jednak jest ;) króliki, tak jak i świnki morskie, chomiki, myszy i inne gryzonie nie wymiotują.

Misiek17181

utworzony: 2011-03-11 13:02
a ja wam powiem że mój Misiek tupie jak chce żeby się nim bardziej zainteresowac:) uwielbia to robic jak się uczę przy biórku albo oglądam tv :)
jak jest zły to zaczyna gryźc :(
a tak poza tym to chyba nie można powiedziec ogólnie kiedy króliki tupią. wydaje mi się że każdy jest inny i inaczej reaguje na niektóre rzeczy :)
np. mówi się że jak królik (samiec) nie zostanie w pore wykastrowany to zaczyna się robic bardzo agresywny. mój Misiek powinien zostac wykastrowany(wg tego co pisza na różnych blogach, forach i stronach) jakieś pół roku. Faktycznie, trudno nie zauważyc wzmożonego popędu ale wogóle nie jest agresywny!

norcia

utworzony: 2013-01-08 18:46
pepe
jeans

wiem że Króliki żyją przeciętnie 8-10 lat

bartek