Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

3 najlepsze filmy 2022

utworzony: 2022-08-05 13:51
Autor Treść

dzeki

utworzony: 2022-08-05 13:51
Rok 2022 jest tuż za rogiem i jeśli szukasz czegoś do obejrzenia, nie szukaj dalej. Oto kilka typów: Everything Everywhere at Once, Thor: Ragnarok 2 i Fresh. Oto kilka powodów, dla których powinieneś zobaczyć te filmy. Na pewno cię uszczęśliwią. A kto wie, może nawet Ci się spodobają! Niezależnie od tego, co wybierzesz, na pewno znajdziesz coś, co pokochasz!
Wszystko wszędzie Wszystko na raz

„Wszystko wszędzie, wszystko na raz” to film science-fiction z Michelle Yeoh w roli głównej. W filmie Evelyn Wang (Michelle Yeoh) musi wykorzystać umiejętności i wspomnienia równoległych światów, aby ocalić rasę ludzką. Yeoh nie są obce filmy akcji. Wdarła się na międzynarodową scenę filmową w "Jutro nigdy nie umiera" i otrzymała nominację do nagrody BAFTA za "Przyczajony tygrys, ukryty smok".
Świeży

Jednym z najbardziej niedocenianych horrorów roku jest Fresh, społeczny komentarz na temat współczesnych romantycznych związków, który przenosi tę koncepcję na niepokojący poziom. W scenie otwierającej Noa znajduje się w niepokojącej sytuacji, zmuszając ją do konfrontacji z własnymi demonami. Chociaż ten film ma mocny pierwszy akt, nigdy nie osiąga pełnego potencjału jako czarna komedia lub horror. Świeże nie zadowoli wybrednych, ale z pewnością przyciągnie twoją uwagę do końca filmu.
Thor: Ragnarok

Po wydarzeniach z Avengers: Endgame kontynuacja Thor: Ragnarok nosi tytuł Thor: Love and Thunder. Film podejmuje historię po kryzysie egzystencjalnym Thora, w którym szuka on wewnętrznego spokoju. Ale gdy świat zostaje wywrócony do góry nogami, zostaje wciągnięty do walki z Gorrem, Bogiem Rzeźnikiem Christiana Bale'a. Podczas gdy sequel podnosi niektóre elementy z Ragnarok, nie dorównuje swojemu poprzednikowi.

filmedy

Thor: Ragnarok 2

Pierwszy film Thor: Ragnarok natychmiast stał się hitem zarówno wśród fanów, jak i krytyków. Była to wyjątkowa mieszanka gatunków i humoru, wprowadzająca lekceważące poczucie humoru do Marvel Cinematic Universe. Ton filmu jest chwilami przyjemnie lekki, a jednocześnie stopniowo przechodzi w emocjonalnie satysfakcjonujący finał. W sequelu Thor: Love and Thunder występuje również Chris Hemsworth jako Thor. Natalie Portman gra Jane Foster, narratorkę pierwszego filmu, a Christian Bale gra Korga, antagonistę. W filmie występują także Strażnicy Galaktyki.
Nie martw się kochanie

Jeśli nie możesz się doczekać 23 września premiery filmów Nie martw się, kochanie, masz mnóstwo czasu na podjęcie decyzji. Ta komedia romantyczna będzie pierwszym pełnometrażowym dziełem reżyserskim Olivii Wilde od czasu jej uznanego przez krytyków filmu Booksmart z 2019 roku. W filmie amerykańska para z lat 50. żyje w utopijnej społeczności. Film ma wywołać namiętne gardło i prawdopodobnie wprowadzi stany Pugh i Styles w stan delirium.
Amsterdam

Filmowcy potwierdzili, że Amsterdam trafi do kin wyłącznie 4 listopada 2022 roku. Ten romantyczny thriller kryminalny jest najnowszym dziełem uznanego scenarzysty i reżysera Davida O. Russella. W tym epopei kryminalnej, której akcja rozgrywa się w Amsterdamie z lat 30., występują Christian Bal, Robert De Niro i Margot Robbie jako troje przyjaciół, którzy są świadkami morderstwa. Obsada jest gwiazdorska, a trio staje się podejrzanymi. Film jest obecnie w produkcji i będzie miał premierę w wybranych miastach w listopadzie 2022 roku.
Mad Max: Droga furii

Po sukcesie serii Mad Max, George Miller powraca, by wyreżyserować nowy sequel. Nowy film będzie podążał za postacią Mad Maxa, którą gra Chris Hemsworth. Pojawi się także Yahya Abdul-Mateen II. Nowy tytuł filmu nie wspomina o Maxie Rockatanskym, jak wcześniej krążyły plotki. Kontynuacja będzie prequelem i kontynuacją Mad Max: Fury Road.
Ant-Man i Osa: Quantum of Solace

Marvel Studios ogłosiło, że Ant-Man and the Wasp: Quantumania będzie kontynuacją filmu z 2018 roku. Zakończy fazę 4 i rozpocznie sagę Multiverse. W filmie wystąpią Michael Douglas w roli superbohatera, a także Cassie Lang, która po raz kolejny założy niesławny kostium „Stature”. Michael Douglas powróci również jako tytułowa Janet van Dyne, a Ant-Man and the Wasp: Quantumania będzie ostatnim filmem z obecnej serii.
Jordan Peele wyjdzie

Horror, który bada historię i współczesne implikacje systemowego rasizmu, Get Out Jordana Peele jest aktualnym komentarzem na temat stosunków rasowych i współczesnych napięć rasowych. Film zaczyna się od nieprzyjemnego spotkania z miejscowym policjantem i stopniowo przechodzi w upiorną ilustrację współczesnego niewolnictwa. Film Peele po mistrzowsku łączy przewroty gatunkowe z rozbudowanymi metaforami, czyniąc z niego dostępną alegorię współczesnej czarnej tożsamości i doświadczenia mniejszości.