Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

Amstaff( chore stereotypy)

utworzony: 2010-08-23 21:33
Autor Treść

20Haker04

utworzony: 2010-08-23 21:33
Hej kazdy kto ma amstaffa lub denerwuje go glupie gadanie ludzi" psa morderca" "glupie psy" mozecie sie wygadac i podzielic doswiadczeniami na temat tej rasy:)

Gosia

utworzony: 2010-08-23 22:56
Ja nie mam AMSTAFA ale wcale nie uwazam ze te psy sa grozne i wogole.Bo chyba nie sa?

Gosia

utworzony: 2010-08-23 23:05
A twoj pies zupelnie nie wyglada na groznego!Z mordki jest taki przyjazny.Przynajmiej ja tak mysle

20Haker04

utworzony: 2010-08-24 10:59
Hehe jestes chyba jedyna osoba ktora nie znam i tak mysli:D przewaznie uciekaja na druga strone ulicy z glupimi komentarzami bo mnie zje albo odgryzie noge...

Gosia

utworzony: 2010-08-24 13:04
Ludzie zazwyczaj oceniają psa po rasie a to jest głupie.Pies moze wyglądać na groźnego a wcale nie musi taki być.
http://www.citovet.pl/g_amstaff.gif zobaczcie czy ten AMSTAFF wygląda na groźnego...?NIE i wcale nie musi byc grozny!!
A czy tresujesz swojego psa?Jesli jest wytresowany to wszyscy powinni wiedziec ze krzywdy czlowiekowi nie zrobi.Ja mam owczarka niemieckiego ma juz prawie 6miesięcy (mozesz zobaczyć w galerii)I wszyscy sie mnie pytaja czy nie gryzie:/Z twoim psem powinno byc tak samo powinni sie pytac czy jest grozny a nie:o boze bo mnie zje!

utworzony: 2010-08-24 14:05
o wiele częściej zdarzają się pogryzienia przez "łagodne" rasy. Tylko że na to nikt uwagi nie zwraca. Bo przecież jak kogoś pogryzie pies do walk jest sensacja, trzeba to przekazać w mediach. I dlatego potem są takie a nie inne opinie o rasie. Ludzie nie interesujący się psami myślą że tylko amstaffy gryzą

nienieninka

utworzony: 2010-08-24 15:20
Każdy pies posiada zęby i jest zdolny do ugryzienia. Każdy pies ma inny charakter, tak się stało, że ludzie mający amstafy nie potrafili ich wychować na bezpieczne dla otoczenia psy i zdarzały się ugryzienia i chyba stąd te całe pomówienia, że akurat ta rasa jest taka groźna. Moim zdanie psa trzeba umieć wychować po pierwsze.

nati98

utworzony: 2010-08-24 20:32
Nie mam amstafa ale wiem że te psy to żadni urodzeni mordercy i nic w tym stylu. Fakt że niektóre psy są agresywne ale to raczej kwestia wychowania. W stosunku do obcych osób powinny być nie ufne ale właścicielowi weszły by na głowę.

Kamelia

utworzony: 2010-08-24 23:27
amstaff nalezy dor as dawniejs zkolonych do walk, w skutek tego altwiej jest go sprowokować. jego szczęki są stworzone do zaciskania sie, uchwyt jest bardzo silny. Przez wiele lat psy takich ras trafiały do niewlaściwych wlaścicieli, były źle szkolone badź wcale, często mial złe skojarzenia z ludźmi. ktos zrobił cos co sprowokowało go, mimo że czlowiek nawet o tym nei wiedzial. No i tragedia gotowa. To są bledy ludzi a nie psów. te rasy wymagaja po prostu bardzo scpejalistycznego i odpowiedniego podejscia. każda rasa jest inna i trzeba się nia inaczej zająć. niestety tacy ludzie i pseudohodowle, które odegrały też nie malą rolę, przyczynily się do tworzenia zlej opini tym rasą. nie ma ras agresywnych, sa agresywne psy, rasy bojowe (co nie oznacza, ze to stworzone do mordowania stworzenia, które rzucają się na wsyzstko co żywe i sie rusza) ale rpzede wsyzstkim są źli wlaściciele. Dlatego cieszy mnie podejście do tej sprawy niemców, którzy zawsze robia testy psychiczne ewentualnym nabywcom ras z tej grupy bądź ich mieszanek.

Lazanija

utworzony: 2010-08-25 22:10
Na taką opinię o tych psach pracują prostacy którzy traktują je jako szpanerski gadżet którym można dla zabawy straszyc ludzi, mniejsze psy, demonstrowac jakim to się jest twardzielem... Niestety idiotów na świecie nie brakuje. W dodatku pewnie w ogromnej części taka opinia jest zasługą nie oryginalnych, rasowych amstaffów tylko mieszańców w typie tej rasy.

Lazanija

utworzony: 2010-08-25 22:28
Mój pies nawet nie przypomina żadnego ze stereotypowych "psów-morderców" a ludzie i tak często przechodzą na drugą stronę ulicy kiedy idę z nim na spacer, niektórzy nawet chowają się po krzakach ;) ( serio ). Trzeba to olac bo tak ma każdy właściciel psa choc trochę większego niż przeciętny.

milka278

utworzony: 2010-08-26 15:37
amstafy to cudowne psyy chociaz nie mam amstaff maja je moi znajomi ja dopiero za rok sobie sprawie i chciałam dodac ze tak jak własciciel wytresuje swojego psa taki on będzie kazdy pies moe byc mordercą ale to tylko z winy swojego własciciela !!

Himena007

utworzony: 2010-08-26 22:42
Zgadzam siÄ™ z Dagaa111

Titek

utworzony: 2010-08-27 11:15
Ja myślę, że żaden pies nie rodzi się zły. To, jaki będzie w dorosłym życiu zawsze zależy od odpowiedniego (lub nie) wyszkolenia i postępowania z nim.

ana

utworzony: 2010-08-27 16:20
bo ludzie myślą tak że jak jakiegoś amstafa coś zdenerwowało i coś komuś zrobił i było to niewiadomo jak nagłośnione w mediach to ludzie myślo psy mordercy i pragne zauważy że najczęściej jest tak że pogryzione sa dzieci i to dlaczego taki dzidziuś ma jakąś pluszową laleczke wymachuje nią i co kochany psiaczek chce się pobawi to biegnie żuca się na dziecko a rodzice że agresywny pies i co później za to chcą uśpic psa i najgorsze jest to że za to że piesek chciał się pobawic

Rosemary

utworzony: 2010-09-21 09:55
Ja mam owczarka i ludzie też często zachowują się jabym szła z tygrysem na smyczy...
A co do amstaffów to uważam, że można go wychować na normalnego przyjaznego psa, tylko trzeba włożyć w to więcej czasu i wiedzy niż może przy innych rasach. Widziałam w życiu takie amstaffy, bullteriery, które wesoło bawiły się w gromadce psów i były ostatnie do jakiejś bójki. Ale wiem, że właściciele spędzali z nimi dużo czasu, socjalizowali z innymi psami, co jest bardzo ważne, bo te psy w pierwszej kolejności mogą być agresywne w stosunku do psów a dopiero w drugiej do ludzi. Ale np. na moim piętrze mieszka amstaff, którego spacer trwa 10 minut, nigdy nie jest spuszczany ze smyczy, całymi dniami siedzi sam i najchętniej zagryzłby wszystko co się rusza ;/ no i któregoś nieszczęśliwego dnia wyszedł sobie z mieszkania (pani zapomniała zamknąć drzwi) kiedy wracałam z Barim ze spaceru i bardzo dotkliwie go pogryzł, łapa goiła się 3 miesiące :( i w takim wypadku niestety już wchodzą w grę subiektywne emocje, co z tego, że wcześniej bawił się z 3 amstaffami i nie było problemu jak wystarczy, że jeden go pogryzł i teraz oboje się boimy :(

Rosemary

utworzony: 2010-09-21 09:57
Z drugiej strony w takim wypadku rasa juz nie ma większego znaczenia, gdyby go pogryzł doberman to byśmy się bali dobermanów, a gdyby labrador to labradorów.

Kamila

utworzony: 2010-10-23 12:26
Przez ludzi tak na TTB mówia bo to nie sa rasy dla kazdego a jak ktos nie umie wychować psa albo właśni8e go jakiś kozak tresuje na agresywnego to tak później ludzie gadają ....

yetka

utworzony: 2010-10-23 21:34
mnie denerwuja takie komentarze, choc faktycznie amstaffy potrzebuja właściciela znającego sie na wychowaniu

igor

utworzony: 2010-10-23 22:06
JA NIE MAM AMSTAFA ALE OGULNIE TA RASA PSOW B. MI SIE PODOBA, WYDAJIE MI SIE ZE TO ZALEZNE JEST OD WYCHOWANIA, MOZE BYC ZE AMSTAF TO SPOKOJNY PIES A NP. KUNDELEK POGRYZIE WLASCICIELA.WIEC TO NIE MA NA TYM.