Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

Dogoterapia

utworzony: 2010-09-21 19:47
Autor Treść

Myszaa

utworzony: 2010-09-21 19:47
Co sądzicie o Dogoterapii?

utworzony: 2010-09-22 20:19
to jest naprawdę świetna rzecz i udowadnia że psy mają o wiele więcej umiejętności niż przypuszczał człowiek. Dogoterapia to ogromna szansa dla wielu ludzi na lepsze życie, a przy okazji udowadnia że pies to nie tylko głupi zwierzak, którego trzeba przywiązać do budy, jak twierdzi większość społeczeństwa.

Kamelia

utworzony: 2010-09-22 20:57
Zależy ajkiej. jeżeli zajecia sa prowadzone rpzez zawodowego i odpowienio przygotowanego psychologa, a pies lezy sobie spokojnie obok w roli ,,pocieszacza" to ok. Ale jeżeli to pies jest głównym punktem zajęć to jestem rpzeciwna. najnowsze badania dogoterapeutów wykazały, ze poziom stresu u tych psów jest bardzo wysoki. Psy lecząc ludzi same zacyznają psychicznie cierpieć. Mocno odbija im się to na psychice. dlatego jestem przeciwna.
Chyba, że tak jak już wspomnialam, zajeciami zajmuje sie terapeuta a pies jest gdzies na dziesiatym planie.

nienieninka

utworzony: 2010-09-22 21:57
A ja myślę, że to świetna sprawa ;)

Lazanija

utworzony: 2010-09-23 18:31
Ciekawe skąd taki poziom stresu u tych psów. Nigdy nie widziałam jak wygląda w całości taka sesja terapeutyczna poza kilkoma zdjęciami w internecie i migawkami w tv. Zawsze myślałam że te psy to lubią... Chociaż to chyba zależy od tego, jacy pacjenci się trafiają. Niektórzy pewnie wymagają anielskiej cierpliwości.

utworzony: 2010-09-25 08:47
ale czemu te psy miałyby się stresować? Przecież do dogoterapii specjalnie wybiera się psy które chętnie współpracują z człowiekiem. Dla np. labradora spotkanie z innymi ludźmi to nie stres tylko przyjemność, gdyż ten pies uwielbia kontakt z człowiekiem. Osobiście nie widziałam nigdy dogoterapii, ale za to widziałam kilka filmików. I nie wydaje mi się żeby te psy były zestresowane skoro merdały ogonem. Dużo też oczywiście zależy od opiekuna, czy spełnia to czego potrzebuje pies. Oczywiście że dogoterapia jest dla psa ogromnym wysiłkiem umysłowym, ale naprawdę wiele czworonogów trenuje coś całymi godzinami i też nie są z tego powodu zestresowane i nieszczęśliwe, a jeśli jest to rasa która uwielbia wykonywać polecenia człowieka to wręcz przeciwnie, dla nich to duża atrakcja

Kamelia

utworzony: 2010-09-25 23:59
Jak wiadomo, merdajacy ogon nie zawsze oznacza radość, często podniecenie i złość.
Według
badań ogromnym stresem dla psów jest kładzenie się na nich pacjentów:
poziom stresu jest wtedy wyższy nawet niż podczas wizyty u wterynarza.
Pacjenci przecież są pełni emocji, stresu, a jak wiadomo to bardzo
mocno oddziaływuje na spią psychikę i jego emocje co możemy
zaobserwować już u naszych psów.
Psy są wybierane ale często
abrdziej to się opiera na tym, ze zwykli wlaściciele najpierw na takich
jakby testach sprawdzają czy ich psy się nadają (sprawdzają to
pracownicy fundacji) jeżeli tak to sa w tym kierunku szkolone.
Nie wygląda to tak jak u psow przewodników czy asystentów, że już jako szczeniaki są wybierane.
Myslę,
ze nalezy pamietac, że pies z pewnością odegra bardzo ważną rolę w
terapii z dzieckiem ale trzeba to robić tak aby i pies czuł się
komfortowo. W koncu pies nie jest zawodowym terapeutą.

Lazanija

utworzony: 2010-09-27 12:30
Przypadłości przy których stosuje się dogoterapię to jak przeczytałam na jednej ze stron:mózgowe porażenie dziecięce, nerwice, autyzm, ADHD, Zespół Downa, niedowład kończyn różnego
pochodzenia, wady postawy, zaburzenia nastroju, zaburzenia lękowe, różnorodne zaburzenia emocjonalne, trudności w szkole (problemy z
rówieśnikami, rodzicami),zaburzenia mowy i wzroku
Wiadomo, że psy preferują raczej towarzystwo spokojnych, zrównoważonych ludzi, więc trudno się dziwic, że mogą byc zestresowane, kiedy spotykają jakąś nieznaną sobie osobę, która dziwnie się zachowuje i nie wiedzą, czego się po niej spodziewac.

ana

utworzony: 2010-09-27 18:37
Jak dla mnie to fajna sprawa bo napewno właścicielom lepiej a piesek ma fajne zajęcie

nuśka

utworzony: 2010-09-28 14:35
Bardzo cinteresująca sprawa. Słyszałam o terapii za pomocą delfinów i konii, ale psów nie. Z tego co się orientowałam to chyba wiekszośc zwierząt, które zostały wychowane i oswojone mają dobre działanie na człowieka - w sensie relaksacyjne. :)

yetka

utworzony: 2010-09-29 08:50
według mnie bardzo potrzebna rzecz

Aris i Hania

utworzony: 2010-10-02 12:05
moim zadniem to jest super, lecz trezba duzo psa uczyc i musi byc pies opanowany juz z natury, bo np. nie kazdy Husky sie nadaje, moj napweno by sie nie nadał bo jest psem zaprzegowym bardziej :)

Adaa

utworzony: 2010-10-16 16:53
fajna sprawa, ale pies musi być opanowany i bardzo zdyscyplinowany...

daria899

utworzony: 2010-11-24 14:41
swietna sprawa

malinowa66

utworzony: 2010-12-03 14:06
Dogoterapia tak jak napisała ' dagaa11 ' to dla wielu ludzi prawdopodobnie największa szansa w życiu .