Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

Jak namówić rodziców na psa?

utworzony: 2010-09-19 15:32
Autor Treść

Kasia

utworzony: 2010-09-19 15:32
Od pewnego czasu próbuje namówić rodziców na kupna lub wzięcie ze schroniska pieska. Jednak oni notorycznie mi odmawiają, używając argumentów typu: masz już kota czy kto później będzie z nim wychodził. Próbowałam już na wiele sposobów przekonać ich do mojego zdania ( np mówiłam im, że oni w dzieciństwie też mieli psy), ale nic nie działa. Macie jakiś pomysł?

ana

utworzony: 2010-09-19 15:41
musisz im udowodnic że umiałabyś się nim zaopiekowac. Chyba chodzisz do szkoły a rodzice do pracy wiec późno będziesz wracac i pies będzie sam zostawał w domu więc sama rozumiesz. Zaadoptuj takiego psa który będzie miał coś w stylu kuwety w domu i będzie się umiał obsłużyc chyba że pies będzie zostawał na zewnątrz w domu to nie ma problemu więc rozumiesz. Radzę zaadoptuj psa który da sobie rade podczas długiej nieobecności

ana

utworzony: 2010-09-19 15:47
Wdze że masz kota więc rodziców będzie trudno namuwic bo zwierzaki mogą miec spór więc namów rodziców żebyście poszli do schroniska i zapytali o psa który toleruje koty Napisz jak ci sie powiedzie :D

Fretka

utworzony: 2010-09-19 16:47
Masz już kota, więc dla twoich rodziców to poważny argument przeciwko psu. Dlatego że zwierzaki mogą się nie dogadywać ze sobą, kot może reagować strachem, agresją itp. tak samo pies może być nastawiony do tego konkretnego kota negatywnie. Kolejną sprawą jest to że być może nie opiekujesz się kotem tak jakby rodzice sobie tego życzyli, może trzeba Ci przypominać że kuwetę trzeba opróżnić itp.? Możesz też zaproponować rodzicom układ, jeśli chodzisz do szkoły, a pewnie tak jest zapytaj czy pozwolili by Ci na psa gdybyć np miała dobrą średnią na semestr, albo na koniec roku.

nienieninka

utworzony: 2010-09-19 17:16
Podobny temat już był "jak przekonać rodziców..." zakładany przez Kamiluss, poczytaj!

lili

utworzony: 2010-09-19 21:53
moja koleżanka namówiła rodziców na psa czymś takim : wyprowadzała codziennie pluszowego misia(psa) na spacer z 4 razy dziennie (wiem dziwne). I w końcu jej się udało ;p

SylwiaSz

utworzony: 2010-09-19 22:54
Masz już kota, może lepiej będzie jak zaadoptujesz psa z dt?

Myszaa

utworzony: 2010-09-21 19:36
ja miałamłatwiej bo znalazłam ogłoszenie o ulubionej rasie mojej i mojego taty więc mama szybko uległa, jeśli zwierzaki spodkają się poza domem i podwórkiem kot nie będzie agresywny bo nie będzie się czuł odtrącony

Justyska

utworzony: 2010-09-22 09:38
Pies i kot razem to nie jest problem. Musisz udowodnić że będziesz umiała się nim zaopiekować czyli wychodzić z nim regularnie na dwór karmić bawić się . Pies to nie zabawka.
Powodzenia:)

kami

utworzony: 2010-09-26 23:32
może powiedz, że dorobisz, by pokrywać koszty (lub ich część) związane z utrzymaniem psa??? Ja kiedys tym argumentem przekonałam tatę, a namawiałam go około 15 lat :) zycze powodzenia i wytrwałości i napisz czy Ci sie udało

yetka

utworzony: 2010-09-29 08:54
pokaż im, ze jesteś odpowiedzialna, pomagaj w domu, niehc wiedzą, ze potem pies nie zostanie tylko na ich głowie

Bocian

utworzony: 2010-10-01 12:31
kot to poważny argument.Może nie zaakceptować psa. Zgadzam się z powyzszym musisz pokazać rodzicom ze jestes odpowiedzialna i to Ty bedziesz dbała o psa wychodziła z nim na spacery chodziła do weterynarza pamietała o karmie i zabawie i o tym ze piesek urosnie;)

Aris i Hania

utworzony: 2010-10-02 12:01
musisz im pokazać ze bedziesz odpowidzialana za pieska, pokaz im jesli masz kotka swojego ze bardzo o niego dbasz wychodzisz z nim, moze sie uda.

Betania

utworzony: 2010-10-09 11:15
Musisz im udowodnić że się nim zajmiesz. Ja musiałąm wychodzic codziennie na spacer ze smyczą i teraz mam od 6 lat cudownego kundelka:))

igor

utworzony: 2010-10-22 16:51
wziecie psa to odpowiedzialnosc naprawde pomysl o tym dobrze

Kamila

utworzony: 2010-10-23 12:12
Cięzko jest namówć rodziców na psa .... nallepiej idź z nimi do schroniska może zmieknie im serce a jak nie masz rodzeństwa to powiedz pies albo rodzeństwo :D

Lazanija

utworzony: 2010-10-31 21:41
Kamila, wykorzystanie chwilowego impulsu to zły pomysł. Adopcja to powinna byc przemyślana decyzja.

Lazanija

utworzony: 2010-10-31 21:47
Kasia, czy możesz z czystym sercem powiedziec że kotem którego już masz zajmujesz się nienagannie? Jeśli rodzice nigdy nie muszą Ci przypominac o szczotkowaniu owego kota, wymianianiu mu wody, karmy i żwirku to jest to dodatkowy argument, za tym, byś dostała psa. Bo skoro jesteś dośc odpowiedzialna by sama zajmowac się kotem, dlaczego mieliby przypuszczac, że nie wywiążesz się z obowiązków związanych z posiadaniem psa?

Aga

utworzony: 2010-11-13 18:29
Hmm. Sama nie wiem ja swoich rodziców poprosiłam i za tydzień już miałam psa. Chciałam na początku pekińczyka, ale moja mama kocha yorki, a więc mam yorka. Wcale nie żałuję wyboru mamy.