Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

Jedzenie na spacerze.

utworzony: 2010-07-14 20:01
Autor Treść

nati98

utworzony: 2010-07-14 20:01
Co zrobić albo jak oduczyć psa jedzenia kup na spacerze ???

Nata & Cody. xd

utworzony: 2010-07-15 08:23
Trzymać go krótko przy sobie, albo poprostu NIE POZWALAĆ NA TO. !!!!! Chyba logiczne, jak przeczytałaś tyle książek to powinnaś o takich jednych z najprostrzych rzczy wiedzieć :)

nati98

utworzony: 2010-07-15 11:02
Ale ja chodzę na spacery z sąsiadką i wszystkie psy są spuszczone ze smyczy. Ja cały czas ją obserwuję ale ona ma taki kolor że jak się skuli w trawie to jej nie widać, wczoraj mi sę udało bo ją natym przyłapałam i ją skarciłam ale przecież nie będę jej przez cały czas trzymać na smyczy albo chodzić za nią krok w krok !!!

Liiinka

utworzony: 2010-07-15 14:20
Ale niestety nie każdego psa uda sie oduczyć jedzenia kup;) nie ma tak łatwo...

Aris i Hania

utworzony: 2010-07-15 14:56
Z tego co wiem jak pies je odchody to bark mu witamin, musisz go nauczyc i jak bedzie jadł to powiedziec "nie wolno" albo "zostaw" a jak nie pomoze to skarcic.

KAROLINA

utworzony: 2010-07-15 16:49
raczej da się tego oduczyć, ale będziesz potrzebowała duuużo cierpliwości i czasu

Lazanija

utworzony: 2010-07-16 14:06
Hm... obrzydzić mu się tego chyba nijak nie da, bo czy może być coś obrzydliwszego? ;) Trzeba cały czas mieć się na baczności i patrzeć, czym pies się interesuje. Kiedy mój świrek za długo stoi w jednym miejscu, to jest to podejrzane, więc szybko go odciągam. Teraz już nie interesuje się takimi paskudzieństwami, ale kiedyś owszem. Wówczas używałam komendy "puść", której nauczylam go podczas zabawy w przecięganie liny. Kiedy grzecznie zostawiał to, co miał w pysku, dostawał nagrodę. Później wystarczyło powiedzieć "puść", zanim jeszcze zdążył wziąć jakieś świństwo do pyska, ale oczywiście wówczas nagroda też musiala być. Nie ma chyba psa który nie zamieniłby kupy na kawałek szynki...

nati98

utworzony: 2010-07-19 11:23
Dzięki za pomoc !!!

marta-swierk

utworzony: 2010-07-20 21:43
Ja na szczęście nie mam teakiego problemu, ale musisz powiedzieć zostaw lub nie wolno i trzymać go na smyczy.

camparelli

utworzony: 2010-07-23 13:56
Zaczęłabym tak jak z moją sunią od komendy "zostaw". Możliwe jest też że zjadanie odchodów jest skutkiem niedoboru pewnych witamin, dlatego ja polecałabym podawanie żwaczy wołowych, w moim przypadku to podziałało i teraz mała tylko obwąchuje kupki.

Kahleena

utworzony: 2010-07-23 15:15
może za mało mu dajesz do jedzenia? :)

Himena007

utworzony: 2010-08-10 18:10
Czytałam kiedyś, że żwacze wołowe moga pomóc na tego typu problem. Nalezy podawać kilka sztuk dziennie.
Nalezy tez z psem ćwiczyć komendę ,,nie rusz" albo ,,zostaw" jak kto woli.
W ostateczności jeśli nie uda Wam się opanowac komendy ,,zostaw" chyba będzie trzeba się rozejrzec za kagańcem, bo to może być zagrożeniem dla zdrowia psiaka, Najlepiej plastikowym, jest lekki i nie skrzywdzi innego psa uderzeniem takim kagańcem. Nylonowy albo parciany się nie nadaje bo i tak psiak będzie kupy brał, a przeciez nie możesz mu zacisnąć takiego kagańca na pyszczku, bo przecież pies musi ziajać. Skórzanych tez raczej nie polecam.

Ania

utworzony: 2010-08-16 14:59
odciagmnij go i powiedz ,,Nie wolno,, i sie odzwyczai

MałaMii

utworzony: 2010-08-18 15:35
Ja Odzie dałam raz w tyłek i powiedziałam FE i teraz jak mówie Fe to zostawia wszystko ;) Jeśli pies je kupy, to chyba ma brak jakiś witamin.