Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

Łupież u psa

utworzony: 2010-08-10 23:16
Autor Treść

Himena007

utworzony: 2010-08-10 23:16
Czy ktoś z Wasm miał problem z łupieżem u psiaka? Jeśli tak to jak go zwalczyliście? U mojej 11 letniej suczki jakiś czas temu zauważyłam łupież. Pani z salonu pielęgnacji psów podpowiedziała mi zebym kupiła ludzki szampon przeciwłupieżowy marki Pantene, ona wyleczyła tym szamponem łupież u swojego psiaka. szampony przeciwłupieżowe przeznaczone dla psów są mało skuteczne.

KAROLINA

utworzony: 2010-08-11 08:45
Hmm...ale psom chyba nie wolno ludzkiego szamponu...

utworzony: 2010-08-11 10:04
pod żadnym pozorem szampon dla ludzi się nie nadaje. Pies ma zupełnie inny rodzaj naskórka niż człowiek. Może to wywołać tylko niepotrzebne uczulenia. Są przecież szampony przeciwłupieżowe specjalnie dla psów. Łupież może być spowodowany użyciem niewłaściwych kosmetyków do pielęgnacji psa, a także niewłaściwą dietą

Himena007

utworzony: 2010-08-11 11:30
Ta pani z salonu psów zna się na rzeczy i powiedziała, że można użyć ludzkiego szamponu ale tylko Pantene, nie jakiegoś Garniera czy coś. I mówiła, że łupiez może powstawać także ze stresu

Himena007

utworzony: 2010-08-11 11:32
Dla Kory zawsze używam dobrego psiego szamponu, złej diety też nie ma. Chyba, że Acana i gotowane mięso z ryżem i warzywami jest złe.
Nie wiem skąd ten łupiez jej się wziął

nienieninka

utworzony: 2010-08-11 21:40
Ja nie mam akurat tego problemu. Wydaje mi się, że pani z salonu pielęgnacyjnego powinna się znać i pewnie wie jakie substancje zawiera szampon Pantene i czy jest odpowiedni także dla psów. Różne szampony zawierają różne substancje, więc nie jest wykluczone, że ten może być przystosowany różnież pod względem psiej skóry i psiego łupieżu.

Asia

utworzony: 2010-08-14 16:12
nie

Ania

utworzony: 2010-08-16 13:55
mój ma duzo lupiezu

MałaMii

utworzony: 2010-08-18 15:43
Oda nie miała ale mojej kuzynki pies miał i weterynarz kazał wykompac go w Nizaoral-u ;P

camparelli

utworzony: 2010-08-19 10:26
Czasem nawet najlepsza karma, może wywołać u psa reakcję uczuleniową. Tu nie chodzi o to czy jest to marka za 170 zł, czy za 200zł, ponieważ każdy pies inaczej reaguje na dane składniki. Czasem pies ma uczulenie na royal canin, a już dużo tańsza karma bosch mu służy. Łupież u psa może pojawić się z wielu powodów ze stresu, z powodu źle dobranej dla niego diety, mogą to być także pasożyty, które wyglądają jak łupież. Ja poszłabym z tym do weta albo psiego dietetyka i poradziła się co dalej.

Corvus

utworzony: 2010-08-20 15:28
Taką panią z salonu i sam salon omijałabym szerokim łukiem. W żadnym wypadku nie można myć psa szamponem dla ludzi, bo psia skóra ma zupełnie inne pH niż ludzka, można mu w ten sposób tylko zaszkodzić.

yetka

utworzony: 2010-10-22 22:06
wystarczy dobry szampon i dobre odżywianie psa

daria899

utworzony: 2010-11-24 14:54
u mojego poprzedniego psa mialam obecnie niemam z tym problemow

Sandrolka

utworzony: 2019-03-07 18:58
Chciałabym odświeżyć temat i podpytać Was o radę. 
Mój kundelek też złapał łupież jakieś dwa tygodnie temu. Nie mam pojęcia z jakiego powodu. Wyczytałam na tej stronie https://www.wyszczekany.pl/lupiez-u-psa/, że na łupież wpływ może mieś środowisko psa. Faktycznie dwa i pół tygodnia temu zmieniliśmy płyn do podłóg. Jednak jak tylko się zorientowałam odstawiłam ten detergent i już go nie używam. Ale pies nadal ma łupież. Co zrobić w takim wypadku. Mycie psa ludzkim szamponem odpada. Psy przecież mają inne PH nie wiem gdzie tamta pani z psiego salonu zaczerpnęłą taką wiedzę ale ja bym do takiej kobiety psa nie oddała. A nizoral to już wgl jakiś HIT Skąd się tacy ludzie biorą..

Maggija

utworzony: 2019-07-17 12:57
My używamy tylko tych od Selecta Htc szamponu, najlepiej z serii supreme nam się sprawdzają - ten nawilżający. I nie ma problemu z łupieżem ani podrażnieniami ani niczym