Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

Niepodejmowanie pokarmu podrzuconego.

utworzony: 2010-08-19 21:55
Autor Treść

Lazanija

utworzony: 2010-08-19 21:55
Czy znacie może jakieś dobre sposoby nauczenia psa by nie jadł podrzuconego jedzenia? Albo chociaż moglibyście mi polecić jakieś książki w których jest to opisane, bo w mojej nie było ( jak dotąd czytałam o tym tylko w "Lassie wróć" ;)

Nika

utworzony: 2010-08-20 09:23
ja też bym potrzebowała swojego pieska tego nauczyć ale niestety nie wiem jak to zrobić

camparelli

utworzony: 2010-08-20 10:07
A o jakie niepodejmowanie pokarmu dokładnie ci chodzi? Żeby w ogóle nie brał jedzenia od obcych czy z ziemi, czy może żeby na twoje polecenie tego nie robił?

Lazanija

utworzony: 2010-08-20 10:32
Raczej nikomu obecemu nie udałoby się podejść do mojego psa na tyle, żeby dać mu coś do jedzenia, tym bardziej, że sam nie wychodzi poza posesję na którą nikogo obcego nie wpuści, więc będę zadowolona jeśli chociaż nie będzie jadł pożywienia pozostawionego, ale nie na rozkaz tylko w ogóle.
Aczkolwiek jeśli znasz jakieś sposoby żeby nauczyć psa także niebrania jedzenia od obcych to będę wdzięczna za wskazówki.

Lazanija

utworzony: 2010-08-20 10:35
Ogólnie rzecz biorąc chcę zmniejszyć prawdopodobieństwo otrucia mojego psa, bo słyszałam że pewnemu dużemu psu w bliskiej okolicy to się przydarzyło.

utworzony: 2010-08-20 13:14
jeśli chodzi o niebranie jedzenia od obcych, to najlepiej zaprosić do pomocy kogoś. Ten ktoś niech próbuje podać psu smakołyk, a ty odwracaj uwagę psa i sama go nagradzaj. Ważne żeby ten smakołyk który ty masz był bardziej atrakcyjny niż ten który "ktoś" ma.

Z niezjadaniem pokarmu z ziemi może być ciężka sprawa, zwykle nie jest łatwo tego psa oduczyć. Na początku dobrze samemu gdzieś coś rzucić żeby pies tego nie widział, a potem przy tym ćwiczyć. Jeśli będzie chciał to zjeść to powiedzieć stanowczo nie i ewentualnie odciągnąć. Jeśli nie weźmie jedzenia to nagrodzić

ana

utworzony: 2010-08-20 22:06
uczyłam Gromka tak jak pisze dagaa111

KAROLINA

utworzony: 2010-08-21 15:02
Myślę że sposób dagi jest dobry. Sprubuj.

Lazanija

utworzony: 2010-08-22 21:38
obawiam się że to za słaba motywacja na mojego psa, bo to cwaniak i "oszukista". Wie, że wolno mu chodzić po kalużach, ale nie wolno z nich pić, więc wiecie co robi? Idzie po kałuży, udaje że tylko ją wącha, a kiedy tylko się od niego odwrócę słyszę pośpieszne chłeptanie. Podobnie jest kiedy znajdzie jakieś świństwo typu zgniłe jabłko. Nie weźmie go kiedy patrzę ale wystarczy że odwrócę wzrok już ląduje w pysku. w w dodatku kiedy się spojrzę, Hermes przestaje ciamkać, zamyka pyszczek i udaje że nic tam nie ma. Przy mnie pewnie nie będzie brał niczego od kogoś czy z ziemi, ale kiedy mnie nie będzie w pobliżu zapewne to zrobi. Znajoma mowiła mi, że na jakimś szkoleniu dla psów dodawano czegoś do pozostawionego mięsa żeby miało paskudny smak. To chyba szybciej zadziałałoby na mojego psa. Może są takie specjalne preparaty do kupienia?

yetka

utworzony: 2010-10-23 20:43
nalepiej zaczac w domu i uczyć nie brania jak cos spadnie

edos

utworzony: 2017-04-21 21:17
Próbowałem ze swoim kundelkiem ale nic z tego.