Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

Pies bez smyczy

utworzony: 2010-06-18 20:11
Autor Treść

Isia

utworzony: 2010-06-18 20:11
dlaczego jak puszcze mojego psa to on ucieka juz mi 2 razy uciekł na tory

camparelli

utworzony: 2010-06-18 20:21
To normalne, poćwicz z nim przywoływanie na ogrodzonym terenie, chodzenie bez smyczy w rozproszeniach, najlepiej udaj się na szkolenie, tam cię pokierują co masz robić.

Kamelia

utworzony: 2010-06-18 21:20
Warto też nauczyć go przywoływania awaryjnego. :) W dziale artykuly - porady znajdziesz tekst o tym jak nauczyć tego psa. :)

Roxy

utworzony: 2010-06-19 10:48
Bo go nie nauczyłaś, że jeżeli jest bez smyczy, a Ty go wołasz, żeby do Ciebie przyszedł. I dopóki pies nie będzie reagował na Twoje komendy, nie puszczaj go bez smyczy w okolicach torów, bo może dojść do tragedii.

Misigo

utworzony: 2010-06-19 20:02
Ja nie mam takich problemów bo od małego był szkolony posłuszenistwa

beatrx

utworzony: 2010-06-21 19:17
ucieka, bo potrzebuje ruchu. baw się z nim to nie będzie uciekał. rzucaj patykiem, ćwicz komendy ale nie biegaj za psem, boto dla niego też świetna zabawa. jak ucieka to biegnij wdrugą stronę: psy tak mają, że zaczną gonić wtedy właściciela:)

magda

utworzony: 2010-06-22 14:50
najpierw musisz go nauczyc aby przybiegal na zawolanie albo trzymal sie blisko nawet bez smyczy najlepiej na zamknietym terenie zeby nie uciekl

Bocian

utworzony: 2010-06-22 16:44
miej ze soba smakolyk zeby wiedział ze jak wroci to dostanie nagrode  i pamietak zeby za nim nie bbiegac on musi wiedziec ze to on ma sie Ciebie pilnowac a nie Ty jego;) tez kiedys miałam ten problem ale sie udało jak Inka zobaczyła ze ide w innym kierunku niz ona.

Julianna

utworzony: 2010-06-23 11:03
bo jesteś nieodpowiedzialna i nie nauczyłaś swego psa posłuszeństwa od najmłodszych lat.

Bocian

utworzony: 2010-06-24 17:00
właśnie pozatym takie rzeczy to od malutkiego inaczej moze byc ciezko

Kote

utworzony: 2010-06-26 12:14
trzeba psa nauczyć posłuszeństwa, udaj się może na jakieś szkolenia

Nikita

utworzony: 2010-06-26 13:19
Ja  mam   podobny  problem.Jak   Tofik    poleci    to  wogóle   nie  chce  wrócić..

KAROLINA

utworzony: 2010-07-02 10:10
pocwicz z psem na zamkniętym terenie przywoływanie..tak abyś nie bała się że ucieknie...będzie potrzeba duż ocćwiczenia i cierpliwości.Cwicz z nim co jakiś czas około 20 minut...u mnie podziałało. RTylko nie zaczęsto i na różnych terenach

nati98

utworzony: 2010-07-13 13:58
Niektóre psy uciekają. ja mam bernardyna i zawsze kiedy idę z nim na soacer jest na smyczy. Nigdy nie próbowałam go spuszczać bo wiem że ucieknie. (nie mam tu jego konta)

Aris i Hania

utworzony: 2010-07-15 15:30
w przypadku Husky to mówia ze one uciekają a ja obaliłam ten mit moj zawsze przychodzi jak go spuszcze ze smyczy, a także na spacer biore go w samochód on sobie biegnie przed samochodem i nic go nie obchodzi jak cos zobaczy tylko za gwizdam a on juz jest i dalej biegnie za mna zawsze mnie słucha nawet jak widzi ludzi czy rower albo motor to nie reaguje  :) potem go tylko do auta i do domu :)

Lazanija

utworzony: 2010-07-23 19:35
Jeden z moich psów ucieka "na panienki". Ale on to robi sprytnie, bo wie  że nie pochwalam takiego zachowania. Ucieka dopiero kiedy na niego nie patrzę. Jeśli jest już dość daleko mogę sobie wołac, ma mnie gdzieś i leci przed siebie.

Ania

utworzony: 2010-08-16 19:37
to ttrzeba go od poczarku uczyc

Gosia

utworzony: 2010-11-27 17:40
Ja uważam że  powinnaś wziąć psa na jakies pole jesli oczywiscie mozesz lub w jakies miejsce gdzie moze sie wybiegac i wziac jakos zabawke piszczaca gdy pies ci ucieknie to zapiszcz i wydaj komende DO MNIE! napewno przybiegnie ale nie dawaj psu zabawki daj mu tylko powachac

Gosia

utworzony: 2010-11-27 17:41
Ja uważam że  powinnaś wziąć psa na jakies pole jesli oczywiscie mozesz lub w jakies miejsce gdzie moze sie wybiegac i wziac jakos zabawke piszczaca gdy pies ci ucieknie to zapiszcz i wydaj komende DO MNIE! napewno przybiegnie ale nie dawaj psu zabawki daj mu tylko powachac