Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

Problem z atakowaniem innych psów

utworzony: 2008-11-20 09:44
Autor Treść

Marta

utworzony: 2008-11-20 09:44
Witam! Jestem właścicielką owczarka niemieckiego który ma 1rok i 3 miesiące. Ogólnie jest bardzo usłuchany i grzeczny jednak nie moge poradzic sobie z tym, że na spacerach rzuca się na wszyskie psy. Nie ważne jaka rasa wiek... Nie wiem jak moge Go tego oduczyć. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

czakira

utworzony: 2008-11-24 21:16
a rzuca się z agresją ? jeśli tak to najwyraźniej nie był zsocjalizowany z innymi psami bądź ma z nimi złe doświadczenia. z moim np. to różnie bywa, nie wiadomo jakiego psa czy sunie ugryzie a jakiego nie, mimo, że wychowywał się z innymi psami. więc nic nie jest regułą. Twój piesek jest jeszcze młody i jest szansa, że da się coś zrobić. niestety nie jestem specjalnistą więc może zaopatrzysz się w jakąś ksiażkę? jest teraz na rynku wiele takich o psim zachowaniu i szkoleniu. albo wejdź na forum gdzie są specjaliści. można też by się zwrócić do psiego psychologa.

czy jak zbliża się inny pies ściągasz smycz? jeśli tak robiłaś i robisz to bardzo źle. naciąganie smyczy powoduje, że pies przyjmuje postawę do ataku (czy coś podobnego) i  wtedy o agresję bardzo łatwo.

superpies

utworzony: 2008-11-25 12:33
może Twój psiak miał jakieś niemiłe doświadczenia w wieku szczenięcym? może jakiś pies go nastraszył? psy bardzo czesto na strach reagują agresją...

wydaje mi się, że najlepiej wybrać się z psem na szkolenie lub zasięgnąćrad specjalisty - szkoleniowca, behawiorysty

PAPU

utworzony: 2008-12-11 11:31
Witaj,wiesz jak to bywa,może faktycznie twój psiak miał nieprzyjemności w wieku szczenięcym.Mój Pandor także rzuca się na inne psy ale tylko jak jest na smyczy,a spowodowało to to,że raz rzucił sie na niego owczarek szkocki i od tamtej pory się zaczęło,ale jak jest spuszczony i zajęty zabawą to nie interesują go inne psy.Ale na szkolenie i tak się wybieram

eMZi

utworzony: 2009-02-04 17:50
Witaj
Mam ten sam problem z moim owczarkiem niemieckim, który ma dopiero 4 miesiące!
Przede wszystkim owczarek niemiecki ma bardzo krótki okres socjalizacyjny - trwa on 26 dni od otworzenia oczek. Inne psy mają ten okres wydłużony. Jeżeli przez ten czas mały szczeniak nie był odpowiednio przygotowany do kontaktów z innymi psami bądź też ludźmi będzie bać się. Strach jest krótką drogą do agresji. Niestety trudno będzie oduczyć psa od takiego zachowania. Najlepiej warto pójść na szkolenie. Jeżeli nie uda mu się przyzwyczaić do innych psów..możesz go przywołać do posłuszeństwa. Pozdrawiam

Magda

utworzony: 2010-06-17 16:37
mój pies czasem postraszy inne psy ale ich nie gryzie

Kamelia

utworzony: 2010-06-21 22:38
Jezlei dobrze zrozumialam chodzi o agresję. To ciękza sprawa do zwalczenia samemu, myślę, ze przydałoby ci się spotkanie z behawiorystą, bo powody tkaiego zachowania mogą być rózne :)

magda

utworzony: 2010-06-28 11:20
ma jakies wspomnienia pewnie niezbyt mile i dlatego

KAROLINA

utworzony: 2010-07-09 13:25
niestety ale nie umiem pomóc

ana

utworzony: 2010-08-31 12:29
poczytaj troche w necie

ttbszczecin

utworzony: 2010-12-27 16:36
Poprostu nie lubi innych psów