Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

Rottweiler

utworzony: 2009-11-11 17:54
Autor Treść

betti

utworzony: 2009-11-11 17:54
Jestem właścicielką młodego rottweilera od niedawna nigdy nie miałam do czynienia z tą rasą przez ostatnich kilkanascie lat miałam boksery.Teraz postawiłam na rottweilera dużo czytałam o tej rasie i spodobała mi się .Mój pies ma dopiero 7mies i narazie jest prawie idealny ale znajomi ciągle mnie straszą że zrobiłam błąd kupując psa tej rasy.Dlatego chciała bym prosic włascicieli tych pięknych psów o opinie czy naprawde te psy są takie grożne podobno gdy pies ma ok 2 lat to dorasta psychicznie i wtedy mogą zacząć się problemy proszę o opinie bo bardzo kocham mojego psa i mam nadzieje że ta opinia to tylko głupi mit

ChromosomekX

utworzony: 2009-11-13 03:55
mówi sie ze te psy to psy jednego pana na całe zycie,powiem tak szczerze ze wszystko zalezy od tego jak psa bedziesz prowadzić,tzn tresura,posluszenstwo no i trzeba umiec ustawic psa w hierarchi domowej ,miałes juz boksery wiec na pewno wiesz ze z nimi tez jest troche pracy,jak z kazdym psem,umiejetnie prowadzony pies to najlepszy pies swiata niezaleznie od rasy :) wiec powodzenia zycze i polecam moze zapisanie psa i siebie na jakis kurs tesury :)

ALSABA

utworzony: 2009-11-17 05:53
Mam Rotk ę odebraną z interwencji - zdjętą z łańcucha była niemal zagłodzona jest u mnie rok i jest to najkochańsze psisko na świecie  tak że nie ma się czego bać a z pewnością co do rasy był do świetny wybór

feba90

utworzony: 2010-06-10 14:48
jak urośnie to zakładaj mu kaganiec,może nie będzie groźny ale ludzie się takich psów boją

Kamelia

utworzony: 2010-06-22 16:39
Ważne aby rase (zwłaszcza taką!) wybierać dopowiedizalnie. Zaden pies ani żadna rasa nie jest z natury agresywna, ani urodzonym mordercą. Wszystko zależy od hodowli, szkolenia, rpzede wszystkim socjalizacji. Jeżlei dużo wiesz o tej rasie i wiesz jak się nia zjamwoac aby wszystko bylo w porzadku i nie kupilaś takiego psa z powodu zachcianki towszystko powinno byc dobrze :)

magda

utworzony: 2010-06-24 20:55
zakladaj mu kaganiec a kazdy bedzie sie czul pewnie w jego obecnosci

nati98

utworzony: 2010-07-14 20:05
To zależy od prowadzenia psa. Ja też dużo czytałam o tych psach i właścicielowi mogą spkojnie robić za przytulankę ale mogą być groźne w stosunku do obcych.

KAROLINA

utworzony: 2010-07-16 19:30
jak dorośnie to się dowiesz czy jest agresywny itp:)

Lazanija

utworzony: 2010-07-22 19:11
znalazłam w necie stronę pewnej fundacji opiekującej sie porzuconymi rottkami i z zamieszczonych opisów wynika, że sporo z tych psów jest bardzo łagodna i nadaje się dla rodzin z dziećmi, a niektóre nawet dla osób, które nie mają doświadczenia z dużymi psami. Ale zauważyłam też, że ogromna większość samców tej rasy toleruje jedynie suczki.