Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

Siusianie do łóżka-POMOCY

utworzony: 2009-02-03 18:19
Autor Treść

agacia7775

utworzony: 2009-02-03 18:19
Mamy problem z naszą 15 tygodniową sunią. gdy dziś wróciliśmy z pracy były 3 plamy na naszym łóżku, jedna na narożniku i jedna fotelu. Do tej pory zdarzało jej się czasami popuścić przez sen, ale to ewidentnie nie wyglądało na przypadkowe moczenie senne. Dodam, że ma chory pęcherz i od soboty przyjmuje antybiotyk. Oczywiście siusia częściej i niestety w domu, ale zawsze na gazety. Dopiero dzisiaj taki numer. Może jest to związane z tym, że zlikwidowaliśmy część gazet, jak kazał nam weterynarz. Na spacery wychodzimy dopiero od 2 tyg, więc na razie oduczamy się sikania w domu.
 Może ktoś ma pomysł DLACZEGO tak się zachowała i jak temu zaradzić. Na razie wzięłam urlop i zamierzam oduczać sikania w domu. Też nie bardzo wiem jak się do tego zabrać. Ostarnio małego psa miałam 16 lat temu i niestety nie pamiętam za bardzo jak to było, zwłaszcza, że sama byłam jeszcze dzieckiem ;)

Kukuśka

utworzony: 2009-02-04 18:38
Niektórzy twierdzą, że siusianie na łóżko jest oznaką dominacji. Myślę, że to normalne w Twoim przypadku. To  szczeniak, zaznacza swój teren...Istnieje wiele powodów takiego zachowania, mogła się przestraszyć i ze strachu się zesiusiała. Może po prostu boi się zostawać sama w domu(to już osobny problem)... Na kanapie pies czuje się swobodniej, bo np. panele są śliskie i rozjeżdżają mu się łapy dlatego załatwiła potrzebe na czymś miękkim.. Albo np. na narożniku wyczuła zapach właściciela i z podniecenia się zsiusiała... Myślę, że jeżeli nauczysz ją załatwiania się na dworze to problem zniknie.. Ja może opisze, jak nauczyłam swojego psa sikania poza domem.. Najpierw musisz ustalić pory posiłków pieska, pilnować godzin i regularnie podawać jedzonko o stałych porach... Zaobserwuj w jakich godz. pies się załatwia, psy lubią schematyczność...Musisz często z psem wychodzić. i tak rano, bierzesz pieska na ręce(trzymasz go cały czas w dłoniach), ubierasz się-wychodzisz...., kiedy suka załatwi się cieszysz sie jak głupia, dużo chwalisz(jeśli jest łakomczuchem może dostać w nagrode smakołyka), pies mysli: siku na dworze-radocha pani, smakolyk..wieczorem, godz. przed ostatnim spacerem dajesz psu wode, pozniej zabierasz, dostaje dopiero rano..Żelazna zasada: gdy pies zalatwi sie w domu, nie bić psa, stanowcze FE wystarczy, zabierasz psa od razu na dwor...mozesz przerwac mu w sikaniu, wyprowadzic na zewnatrz i chwalić psa!!Aha i zrezygnowałabym z  gazet, wg mnie nie jest to dobry pomysł..Jeżeli masz jakieś pytania to pisz!;) Pozdrawiam i powodzenia:) Ja kładłam się spać w dresach(ha ha!!), bo pies mi zdążył się zsikać zanim sie ubralam:D

agacia7775

utworzony: 2009-02-04 20:10
Dziś jak byłam w domu nie było niespodzianek na żadnym meblu. Za to 3 razy zsikała się na podłogę, a poza tym 13 razy na spacerze (to jeszcze nie koniec, bo przed nami jeszcze 2 wyjścia). Byłyśmy dziś u weterynarza na ostatnim zastrzyku. W piątek kolejne badanie moczu. Jeśli okaże się, że z pęcherzem wszystko ok to będzie oznaczało problemy wychowawcze. Nie jest normalne, że pies sika 20 razy dziennie! Wody wypija ok 1,5 l. co jest normą przy jej wadze (11 kg) i rodzaju pożywienia (sucha karma). Martwi mnie trochę to, że nie daje sygnału do wyjścia. Oczywiście jak wychodzi to od razu robi siusiu, ale w domu nie pokazuje, że ma potrzebę. Po prostu od razu kuca i już. Wiem, ze powinnam zlikwidować gazety, ale ciągle nie mam odwagi :). teraz tłumaczę sobie, że ma chory pęcherz. Gdy jednak okaże się, że ma zdrowy to będziemy musieli zrobic ten krok. Chyba czuję się jak matka, która musi zabrać dziecku pieluchę. Wie, że jest to konieczne, ale też zdaje sobie sprawę z dużego dyskomfortu dla dziecka :)

Kukuśka

utworzony: 2009-02-05 17:36
Oooo, to jestem zaskoczona! Moja przyjaciółka ma szczeniaka, z którym musi chodzić dość długo(klika h), żeby sie raz wysikała, a w domu to też robi (za) dużo... Jeśli suka nauczy zalatwiania sie na dworzu, to po jakims czasie bedzie dawac sygnały, ze chce isc na dwor.. Obserwacja psa-to jest ważne! Spokojnie, wszystko małymi kroczkami...dobrze, że masz urlop. Na pewno zdążysz ją nauczyć, a gazety...w swoim czasie:)

Rudziutka

utworzony: 2009-02-07 20:15
podpowiem Ci coś;)
pamiętaj że ze szczeniakiem powinno się wychodzić nie o tych porach o których sobie planujesz tylko po:
spaniu
jedzeniu
piciu
zabawie
i na krótkie spacery w jedno i to samo miejsce dosłownie 10 minut.
pozdrawiam

Magda

utworzony: 2010-06-17 16:56
Współczuję mój piesek też sikał do łóżka gdy był mały

Madzik1119 & Anette

utworzony: 2010-06-23 22:15
dokładnie musisz obsewować psiaka, i przyjrzeć się jego zachowaniu na chwilę przed siusianiem w domu ;

magda

utworzony: 2010-06-28 17:17
musisz poczekac do wizyty

KAROLINA

utworzony: 2010-07-09 14:05
hm...mój pies też kiedyś tak postapił

ana

utworzony: 2010-08-31 13:21
mój piesek robił na dywan ale mu przeszło

ana

utworzony: 2010-08-31 13:21
mój piesek robił na dywan ale mu przeszło