Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

Strach

utworzony: 2010-09-21 19:55
Autor Treść

Myszaa

utworzony: 2010-09-21 19:55
moja roczna suczka boi się innych psów gdy jesteśmy na spacerze. Co prawda dla jej rasy jest szczeniakiem ale chowa się za mną nawet gdy widzi małego jamniczka. Nie miała żadnych złych przejść z psiakami. Czym może być spowodowany taki strzach i czy z niego wyrośnie?

SylwiaSz

utworzony: 2010-09-21 20:27
Może Twoja suczka była źle zsocjalizowana.
Musisz trochę z nią popracować.
Gdy w pobliżu są inne psy odwracaj uwagę suczki np. zabawkami czy smakołykami.

Lazanija

utworzony: 2010-09-21 22:36
Może to strach przed nieznanym? Może wcześniej nie miała kontaktu z psami poza tymi, które zna "od zawsze"? Miałam ten sam problem z moim psem. Kiedy podchodził do niego inny pies, nawet dużo mniejszy, warczał na niego i chował się za mną, ale pewnego dnia na spacerze podszedł do nas inny szczeniak, bardzo zabawowo nastawiony i zaczepiał Hermesa tak długo, aż ten w końcu przekonał się, że ów pies nie jest niebezpieczny i dał się wciągnąc do zabawy. Z kolejnym poznanym psem już było lepiej ( teraz spotykają się na zabawę niemal codziennie ), bo również był bardzo przyjazny, poza tym towarzyszył nam Dropsik, inny pies który poniekąd Hermesa "wychowywał". Kiedy on pierwszy podszedł powitac tamtego psa, Hermes szybciej się ośmielił. Obecnie bardzo przyjaźnie traktuje obce psy - znacznie lepiej niż ludzi. Tak więc polecam spotkania z bardziej otwartymi młodymi psami. Szczerze mówiąc, trochę szkoda, że nie zrobiłaś tego wcześniej, kiedy suczka była mniejsza- w razie czego łatwiej byłoby nad nią zapanowac.

Baśka

utworzony: 2010-09-22 16:23
Moja pięcioletnia bardzo łagodna i zrównoważona Aria jest "dobrą ciocią" dla młodego weimara znajomych, młody uczy się od niej na spacerach psich zachowań. Może też masz możliwość spotkań z zaprzyjaźnionym , spokojnym psem? Szczeniak może za wcześnie był zabrany od matki, może nie miał kontaktu wcześniej z innymi psami? nie jest zsocjalizowany z psią grupą, myślę że trochę cierpliwości i łagodnych zachęt do kontaktu z pobratymcami( oczywiście za kazdym razem sukces nagradzany) powinnny przynieść efekt :))

ana

utworzony: 2010-09-27 18:35
Mój piesek też tak miał ale teraz już jest ok to ale niewiem jak będzie w twoim przypadku

yetka

utworzony: 2010-09-29 08:49
widocznie miała mało do czynienia z psami, potrzeba czasu, jak najczęściej chodż z nią do jakiś psów

Aris i Hania

utworzony: 2010-10-02 12:08
moze poprostu ma jakąs trałme... musisz troche po pracowac nad nia np. kolezanka ma psa albo ktos zrób wspolny spacer z kolezanki pieskiem drugim, mojej kolezanki suczka tez tak miała, to spotykałysmy sie i razem z naszymi psami stralismy sie przwyczaić ja do mojego Arisa.

paula25

utworzony: 2010-11-18 21:22
Pies boi się nowego otoczenia,kiedy stopniowo ze wszystkim się oswoi,powinno być dobrze. Powinien mieć kontakt z innymi psami, by przełamać strach.