Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

Szczotkowanie

utworzony: 2010-08-11 22:07
Autor Treść

nienieninka

utworzony: 2010-08-11 22:07
Jak wasze psy reagują na czesanie? Ja mam problem, bo sama nie mogę czesać psiaka, strasznie sie przy tym denerwuje i szczerzy zęby na szczotke i ucieka gdy tylko ją widzi? Jak sobie z tym radzić? W czym tkwi problem, może szczotka ma nie odpowiednie włosie? Polecacie szczotki czy grzebienie?

Himena007

utworzony: 2010-08-11 22:15
Do czesania powinno sie przyzwyczajac psiaka juz od szczeniaka, wtedy nie powinno być problemów. Ja do czesania polecam Furminator. Jest naprawdę rewelacyjny. Żadną szczotką ani grzebieniem tak nie wyczeszesz psa. Naprawdę! Gdybym sama nie zobaczyła i nie przetestowała na własnych psach bym nie uwierzyła, że takie niepozorne ,,urządzenie" tak wiele potrafi

utworzony: 2010-08-12 08:41
trzeba psa stopniowo przyzwyczajać do zabiegów pielęgnacyjnych. Nic na siłę, bo tylko pogorszysz sytuację. Najpierw nagradzaj psa za podejście, powąchanie "dziwnego przedmiotu", potem weź do ręki, jeśli pies nie ucieknie nagradzaj.Następnie dotknij szczotką psa i znowu nagródź. Potem stopniowo wydłużaj czas czesania. Co do tego czy szczotka, czy grzebień to ciężko odpowiedzieć na to pytanie. Szczotką dobrze się wyczesuje włosy, a grzebieniem dobrze rozczesuje. Warto mieć i to i to. W dużej mierze zależy to także od rodzaju sierści psa. Jeśli chodzi o furminator to nie sprawdza się on przy każdym rodzaju sierści. Nie może być też jedynym przyrządem do czesania jaki mamy, bo zbyt częste czekanie furminatorem może prowadzić do podrażnienia skóry i spowodować zbyt duży ubytek sierści. Ale od czasu do czasu sprawdza się rewelacyjnie szczególnie w czasie linienia.

Kote

utworzony: 2010-08-12 09:25
psa trzeba przyzwyczajać stopniowo do czesania. Moja jak była mała to też nie lubiła czesania,a teraz jak widzi, że wyciągam specjalną szczotkę to macha z radości ogonkiem ;P

ana

utworzony: 2010-08-12 10:24
ja mojego psa czesze zwykłum grzebieniem też nuie jest zachwycony ale daje mu takie nagrody w postaci karmy albo coś w tym stylu uspokoi się wtedy i kilka minut można go czesac

Lazanija

utworzony: 2010-08-12 12:09
Jednego z moich psów muszę szczotkowac w biegu np. kiedy idziemy na spacer , bo jest tak ruchliwy, że nie potrafi przez chwilę siedziec w jednym miejscu, wszystko go interesuje. Grzebienia się nie boi.

Lazanija

utworzony: 2010-08-12 12:15
Wydaje mi się, że jeśli używasz takiej delikatnej szczoteczki jak np. do czesania niemowląt nie powinien miec objekcji...  Masz tego pieska od szczeniaka? bo jeśli nie, to może miał wcześniej jakieś przykre doświadczenia związane z czesaniem? Radziłabym zacząc oswajanie ze szczotką metodą małych kroków: najpierw tylko trzymasz szczotkę i dajesz psu smakołyki, później czeszesz go przez moment, znowu smakołyk itd. za każdym razem wydłużając czas czesania.

layonka

utworzony: 2010-08-12 12:56
MAM PODOBNY PROBLEM JEDEN DA SIE WYSZCZOTKOWAC A 2 GANIAM PO CAŁYM OGRODZIE

marta-swierk

utworzony: 2010-08-12 13:28
Mój pies też nie lubi jak mu się szczotkuje ząbki =(

marta-swierk

utworzony: 2010-08-12 13:29
oj sroki, nie doczytałam o co chodzi :P

marta-swierk

utworzony: 2010-08-12 13:29
mój pies lubi jak się go czesze

utworzony: 2010-08-12 18:35
jeśli pies biega w trakcie czesania to wystarczy zwyczajnie założyć psu smycz

AnkA

utworzony: 2010-08-12 19:37
moje psy lubią czesanie dla nich jest to prawie to samo co głaskanie

nienieninka

utworzony: 2010-08-12 21:38
Pieska mam od szczeniaka, więc nie wiąża się z tym na pewno przykre doświadczenia. Od małego go czesałam, ale nigy tego nie lubił, teraz ma lekko ponad rok i nadal tego nie lubi. Spróbuje z tymi smakołykami, mam nadzieję, że to pomoże. Dzięki za rady :)

Aris i Hania

utworzony: 2010-08-13 12:32
Ja mojego Huskiego czesze 5 min, i tak 3 razy dziennie az teraz lubi sie czesać ale jescze nie lubi czesac ogona.. :/  ale robimi postępy :)

ana

utworzony: 2010-08-13 12:35
właśnie czesanie ogona to udręka dla mojego psa panicznie tego nie lubi

KAROLINA

utworzony: 2010-08-14 11:58
za łagodne czesanie chwal i nagradzaj psa. Jesli pies sie nie słucha weź jego głowę w dłonie, trzymaj ja mocno i patrz się mu glęboko w oczy i mów: NIE. Pies będie wiedział,że ma się podporzadkowac.

Gosia

utworzony: 2010-08-14 14:57
Mój Dukat od początku lubil czesanie sam klads sie i mozna go bylo czesac:D

Asia

utworzony: 2010-08-14 15:39
Ja nie mam tego problemu ponieważ mój ma krótką sierść!

Ania

utworzony: 2010-08-15 22:13
moj normlnie lecz poprzednie mnie gryzly