Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

Sznaucer miniaturowy

utworzony: 2010-10-14 11:51
Autor Treść

Paula

utworzony: 2010-10-14 11:51
Za niedługo powinnam dostać sznaucera. Macie takiego psiaka już w domu? Jeśli tak to powiecie mi jakie ma zalety, a jakie wady? Oraz co będzie dla niego najlepsze i na co uważać .??  Jeśli znacie jakąś stronę, gdzie jest wszystko opisane dokładnie to napiszcie :)  Dzięki :)

SylwiaSz

utworzony: 2010-10-16 08:19
W czasopiśmie o psach był kiedyś artykuł o sznaucerach (ich wadach i zaletach) . Twój sznaucer będzie z rodowodem?

Praszka

utworzony: 2010-10-16 21:39
fajne pieski :) strasznie ruchliwe i energiczne

Kropka10

utworzony: 2010-10-18 16:07
Jestem właścicielką 4 miesięcznej sznaucerki jest u mnie od momentu kiedy miała 8 tygodni. Jeśli chodzi o sznaucerki to są to przekochane pieski:) u mnie w rodziinie są dwa sznaucery i takich towarzyskich, energicznych i hałaśliwych psiaków jeszcze nie widziałam:) Moja Kropka narazie nie szczeka:) i mam nadzieje, że nie zacznie, a jak zacznie to, że będzie to bardzo znikome dawanie o sobie znać:) Wadą sznaucerów jest ponoć ich wrażliwy przewód pokarmowy i ja niestety mam ten problem ze swoim psiakiem, nie mogę mu dobrać odpowiedniej karmy bo suchej karmy nie toleruje ( a jeśli toleruje to royal ) a po gotowanym jedzeniu ma biegunkę więc to jest narazie ta wada, którą dostrzegam i która pochłania trochę pieniążków u weta szczególnie. KIedyś ktoś mi powiedział, że czarne sznaucery są bardzo charakterne i już od początku kiedy się pojawią w nowym domu trzeba im narzucać okreslone jasne i stanowcze zasady:) U mnie był problem taki, iż moja Kropka bardzo piszczała w nocy tak przez około miesiąc, ale żelazną zasadą jest nie reagować na te piski. Wiadomo, żę przez pierwsze pare dni piesek będzie piszczał bo będzie się bał (rozłąka ze swoim miotem ) ale potem to jest juz rodzaj wymuszania i zwracania na siebie uwagi więc na takie piski nie powinno się reagować:) Ja nie reagowałam i teraz mam naprawdę grzecznego pieska godzina 22 idzie do swojego koszyczka kładzie się i śpi całą noc:). Sznaucerki sa naprawdę bardzo urocze i potrafią bardzo mocno pokochać człowieka. Nie zamieniłabym mojej Kropki na żadną inną rasę psiaka:) POzdrawiam i życzę cudownych chwil z nowym przyjacielem:)

utworzony: 2010-10-19 20:57
bez obrazy ale chyba najpierw powinno się przeczytać dokładnie o rasie, a dopiero potem decydować się na danego psa... A potem są właśnie takie niespodzianki i zdziwienie że dana rasa ma taki a nie inny charakter

Kropka10

utworzony: 2010-10-20 10:41
Jesli ten komentarz był do mnie to udam, że go nie widziałam:) Fajnie byłoby gdyby ktoś tyle czytał na temat sznucerów co ja zanim je zakupi:)

utworzony: 2010-10-23 18:26
ten komentarz nie był do ciebie tylko do autorki wątku ;)

yetka

utworzony: 2010-10-30 20:45
sznaucery maja ładne brody :)

samarcia

utworzony: 2010-12-03 19:01
Nie posiadam psa tej rasy.
wiem, że są cudne!