Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

Wielo - czy jednorasowiec?

utworzony: 2010-07-08 13:57
Autor Treść

kajtek

utworzony: 2010-07-08 13:57
Z moich obserwacji wynika, że coraz więcej ludzi docenia różnorodność, indywidualność i niepowtarzalność wielorasowców. Kundle stają się modne. Napiszcie proszę czy wasze obserwacje też na to wskazują.
Bardzo mnie interesuje, co zadecydowało o waszym wyborze odnośnie psa. W jaki sposób weszliście w posiadanie swojego przyjaciela i dlaczego właśnie ten pies a nie inny.

Kote

utworzony: 2010-07-08 19:14
szczerze mówiąc ja tego nie zaobserwowałam... większość których znam ma psy rasowe. Ja osobiście mam labradora... ;) zawsze chciałam w miarę dużego psa, a labki są urocze ;))

Kamelia

utworzony: 2010-07-08 21:04
Ja szczerze mówiąc zaobserwoałam mode na rasowce i to najcześciej w rdzoaju husky, labków, pitbulli, bokserów. Ostatnio border collie.
Ja wybierając mojego goldena chcialam psa, dosć dużego, inteligentnego, lagodnego spokojnego - Kamel spełnia wszystkie kryteria w 100 %. Wybierajac Opala chciałam psa mniejszego ( nie mam warunków aby trzymać dwa duze w domu) o mniej więcej temparamencie goldena i Opal równeiż spełnia moje kryteria w 100%. :D W skutek tego mam dwa cudowne psiska moich marzeń. :)

Amira

utworzony: 2010-07-09 08:55
Cóż ja zawsze marzyłam o jakimś rasowym piesku. Dostałam szczeniaka niby spaniela, a co się okazało, że to zwykły kundelek. Wiele osób ma wielorasowe pupilki. Ostatnio jednak zaobserwowałam, że w mode weszły shit zu i yorki, co druga sąsiadka wyprowadza takie maluszki. Co nie znaczy jednak,że zrezygnowano już z przygarnięcia "rasowego" kundelka, bo w końcu jest ich już tyle, że jakby nie patrzeć to na swój sposób też jest jakaś rasa ;) Nieważne czy kundelek czy nie, ważne żebyśmy o nie dbali, a wtedy pokażą jak bardzo są nam oddani

yetka

utworzony: 2010-07-09 10:56
Rasowe psiaki maja to do siebie, ze wiemy jaki wzorzec mają, jaką wielkość, wage i charakter.
Ja wybrałam psa ze schroniska, bo uważam, że każdy zasługuje na swoją szanse, poprzedni o niego niedbali, ale ja zadbam, dam to czego nigdy nie miał.

Bocian

utworzony: 2010-07-09 11:57
ja raczej tez spotykam sie z rasowcami, choc sama mam mieszanca. ich zaleta jest taka ze zadziej choruja

nati98

utworzony: 2010-07-10 11:12
Rasowce są lepsze dlatego że wiadomo co z nich wyrośnie. Gdy weźmiesz szczeniaka mieszańca albo kundla to dokładnie nie wiesz jaki duży będzie, ile będzie jadł, jaki będzie miał temperamęt.

patrycja

utworzony: 2010-07-14 23:55
kundle sa super:D

Aris i Hania

utworzony: 2010-07-15 16:01
Duzo ludzi bierze mieszańce ponieważ nie mają pieniedzy na rasowe :) ja mam rasowego Husky bo takiego chciałam:)

Lazanija

utworzony: 2010-07-16 14:17
Ja mam mieszańca nie-wiadomo-czego z nie-wiadomo-czym. I nie chciałabym chyba mieć psa rasowego, bo lubię niespodzianki. Poza tym, jeśli nie wie się, czego się po psie spodziewać, nie ma się uprzedzeń. Mając psa rasy cieszącej się złą sławą prędzej zaczęłabym się go bać, niż nierasowego, nawet gdyby był większy i groźniejszy.

Kornelia

utworzony: 2010-07-23 12:59
Ja uważam, że wszystkie psy są wspaniałe. Jednakże, najbardziej podobają mi się kundle. Każdy jest inny, niepowtarzalny i nie można go pomylić z żadnym innym. Osobiście nie rozumiem dlaczego niektórzy ludzie chcą mieć psa identycznego z tysiącem innych psów.

Kornelia

utworzony: 2010-07-23 13:16
Faktycznie, zauważyłam że kilka lat temu wszyscy chcieli mieć rasowe psy. Teraz coraz więcej moich sąsiadów bierze psy ze schroniska. I chyba nie robią tego ze względu na brak kasy, bo wielu z nich jeździ bardzo drogimi samochodami.

utworzony: 2010-08-02 21:03
zawsze najbardziej modne było rasowe psy. A raczej w typie rasy, bo psy z rodowodem stanowią niezbyt wielki odsetek psiej populacji. Co jest przykre robi się coraz większa moda na tak zwane psie hybrydy. Ludzie miksują dwie rasy żeby uzyskać coś nowego. I jakiś typowy kowalski pomyśli sobie : pokryję moją pudelkę labradorem i będę mieć labradoodle. Tylko szkoda że nie zdaje sobie sprawy że to będzie zwykły mieszaniec nie różniący się niczym od tych w schroniskach

kajtek

utworzony: 2010-08-17 16:35
Fajne są wasze odpowiedzi. Zadziwiła mnie tylko odpowiedź Hani  „Dużo ludzi bierze mieszańce ponieważ nie mają pieniędzy na rasowe”. Obecnie psy rasowe, bądź pseudo rasowe są stosunkowo tanie w porównaniu z utrzymaniem psa czy jego leczeniem.  Więc to chyba nie ten aspekt decyduje o wyborze.
Ja osobiście mam wielorasowca ze schroniska i to wcale nie dlatego że nie mam pieniędzy na zakup rasowego, tylko dlatego że lubię kundle i dlatego że o moim wyborze zadecydowała chęć pomocy jakiejś istocie.

ana

utworzony: 2010-09-01 17:14
znaczy sie tak rasowe psy najczęściej są w miastach a na wsiach są takie mieszańce bo na wsi chodzi o to żeby psy pilnowały domu ja mam mieszanca zawsze podobały mi sie duże psy chciałam go wziąsc z schroniska ale mam małego brata i poprostu bałam sie