Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

Yorkshire Terier

utworzony: 2009-05-10 21:09
Autor Treść

Becia

utworzony: 2009-05-10 21:09
Cześć!
Czy wiecie, że na świecie żyje kilkanacie odmian yorków? Nie pytajcie mnie jakie, bo sama nie wiem, ale tak czytałam w książce tylko o YORKACH... Tak właściwie to każdy york jest inny.  Zapraszam do Lajluni (york), żeby zobaczyć jak wygląda...i... zapraszam też do klubu "Klub MIŁOŚNIKÓW YORKÓW"... Co mogę jeszcze napisać??? Może, że yorki mają delikatną tchawicę i lepiej, żeby prowadzono je na spacerze w szelkach niż w obroży?? Tak to prawda... Kupcie swoim yorkom szelki (dla jego bezpieczeństwa)!!!
PAPAPAPA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nona

utworzony: 2009-06-11 23:41
odmiany? tj. chodzi o miniaturowe, średnie itp.? bo innego podziału nie znam :)

Kicur

utworzony: 2009-11-13 23:47
Nie ma takiego czegoś jak odmiany. Ani takiego czegoś jak York miniaturka. York może osiągnąć różne rozmiary i nie powinien ważyć mniej niż 1,2 kg i nie więcej niż 3 kg. Jest bardzo podobny pies do niego to Yorkshire Biewer, ale one też się nie różnią wysokością i muszą tyle samo ważyć czyli od 1,2 do 3 kg. Ale również są trochę więsze i podobne do yorków psy rasy Australian Silky Terrier.
Pozdro ;]

EWA

utworzony: 2010-02-27 08:59
Mam yorka i różnica polega na tym że każdy york ma inny typ włosa jest cieńszy i jedwabisty lub gruby sztywny wełnisty włos,są także yorki miniaturki no i większe około 3kg. moja właśnie tyle waży no i każdy york ma swój niepowtarzalny charakter.

magda

utworzony: 2010-06-29 20:55
yorki sa sliczne

KAROLINA

utworzony: 2010-07-16 18:09
wiem,sama mam yorka

utworzony: 2010-08-16 17:57
nie ma takiego czegoś jak odmiany yorka. Wzorzec jest tylko jeden i nie podaje nic o odmianach. Rodzaj włosa ma być taki jak we wzorcu, waga i wzrost również. A od tego odbiegają zwykle yorki z pseudohodowli

ana

utworzony: 2010-08-31 19:15
małym pieskąpowinno sie kupowac szelki

malinowa66

utworzony: 2010-12-07 18:57
Nie ma yorka miniaturki , średniego , dużego itp . 
Tak , są odmiany i tu wcale nie chodzi o ich wzrost . 
Jest yorkshire terrier biewer , yorkshire terrier i to chyba tyle ale podobno jest jeszcze kilka ..