Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

ZAtrucie

utworzony: 2010-09-08 12:22
Autor Treść

Kropka10

utworzony: 2010-09-08 12:22
Mam do Was pytanie? Czy wiecie co robić jeśli podejrzewam, że pies się czymś zatruł, może macie jakieś sprawdzone sposoby na ulżenie w bólu brzucha u psa? Mój pupil wczoraj połknął mały kawałek pieczarki:( a potem zjadłtrichę ziemi z doniczki:( NI ewiem czy czasami nie zaszkodziła mu pieczarka:( do weta mam dość daleko a chciałabym mu jakoś ulżyć

ana

utworzony: 2010-09-08 19:27
ja nie mam żadnych sposobów

utworzony: 2010-09-08 21:08
w takich wypadkach raczej niewiele można zdziałać. Leki przeciwbólowe dla ludzi nie nadają się dla psów, a te dla zwierząt można dostać tylko u weterynarza. Należy obserwować psa. Jeśli nie pojawiają się żadne niepokojące objawy to nie ma czym się martwić. Psy są w stanie zjadać naprawdę różne rzeczy i żyją. Często to po prostu wydalają. Ale jeśli są jakieś objawy to konieczna jest wizyta u weterynarza.
Ale z tego co mi wiadomo to pieczarka chyba trująca nie jest.

Aris i Hania

utworzony: 2010-09-09 17:35
niestety muszisz isc z nim do weterynarza, bo jeszcze cos mu sie moze stac i jeszcze nie daj boże umrze...

nienieninka

utworzony: 2010-09-10 12:43
Nie wydaje mi się żeby pieczarka mogła zaszkodzić psu czy też mała ilość ziemi, w każdym razie musisz obserwować psa i jeżeli rzeczywiście zauważysz niepokojące objawy w zachowaniu psa to lepiej udaj się do weta. Nie próbuj podawać mu leków, które masz w domu, bo one raczej nie pomagają, można podawać tylko polopirynę ale to w przypadku gorączki. Pies jeżeli będzie miał niestrawność to zje trawe i sam oczyści sobie żołądek wymiotując.

Hera

utworzony: 2010-09-10 18:42
obserwuj go ale jak coś się stanie do do weterynarza leć jakby ci kto petarde pod  tyłek podsadził!!!

Hera

utworzony: 2010-09-10 18:43
jak będzie chował się wkontach nie bedzie sobie mogł  znaleźść miejsca to znaczy , że go coś boli tak mial pies mojej babci poxniej okazalo sie , że ma raka wątroby śledziony i trzustki i trzeba go uśpić

Asia

utworzony: 2010-09-10 20:13
nie wiem... !

utworzony: 2010-09-14 16:21
Aris i Hania prawdopodobieństwo żeby pies umarł po zjedzeniu pieczarki jest mniejsze niż 1%. Wiadomo że trzeba dbać o bezpieczeństwo psa, ale to nie znaczy że trzeba panikować przy byle okazji

yetka

utworzony: 2010-09-29 15:47
hmmm tu sie w sumie nie ma co zastanawiac czy daleko cyz nie wet, ale wybrać sie do niego trzeba wybrac

Adaa

utworzony: 2010-10-16 17:06
lepiej idz z nim do weterynarza, zeby nie było za pozno