Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

Żywienie naturalne vs. gotowe karmy

utworzony: 2010-09-22 09:41
Autor Treść

Kasia i Maja

utworzony: 2010-09-22 09:41
Jak powinniśmy żywić psy? Czy gotowa karma dostacza wszystkich potrzebnych składników pokarmowych? Czy składniki pokarmowe zawarte w nich są przyswajalne? Czy to w ogole może być zdrowe. Powszechnym jest fakt, iż zwierzęta w Polsce żyją dłużej, gdyż Polacy nie opierają całej diety swoich dzieci na sztucznym żarciu, ale daja swoim pupilom np. resztki z obiadu. Oczywiście to też nie jest dobry pomysł, aby żywić psa smażonym mięskiem, ale być może nawet to jest zdrowsze od suchej karmy. Co wy o tym sądzicie?

ana

utworzony: 2010-09-27 18:32
:)

nuśka

utworzony: 2010-09-28 14:30
Oczywiście, że kazdy od czasu do czasu coś da swojemu pupilowy od siebie. Jednak ja jestem za tym, żeby karmić gotowymi karmami. są one dobrze zbilansowane i dobre zawierają optymalne składniki. Jedną z takich karm jest Chicken Soup, która jest dostępna z tego co wiem na e-karmie. pozdrawiam :)

yetka

utworzony: 2010-09-29 08:45
ja karmie psa gotowana karmą

Gosia

utworzony: 2010-10-01 19:03
Ja mojemu psu daje karme sucha czasem ale rzadko w puszce i w ,,batonie''

Aris i Hania

utworzony: 2010-10-02 12:18
ja daje karmy z wyskiej połki: Hills Acana ponieważ dostraczaja psu niezbednych składników i witamin ale gotowane owszem tez daje :)

EmLabrador

utworzony: 2010-10-10 18:03
Dobra, kompletna i dobrze zbilansowana sucha karma jest smaczna i zdrowa. Od czasu do czasu psu trzeba coś ugotować, dać puszkę. TRZEBA bo pies jest zwierzęciem, które w naturze żywiło się głównie mięsem. Jeżeli podajemy psu gotowane jedzenie powinniśmy kupić preparaty witaminowe i minerałowe, z czym trzeba się udać do weta (pomoże ustalić jakie konkretnie preparaty i w jakich ilościach należy je psu podawać). Jest to szczególnie ważne w okresie wzrostu psa gdy potrzebuje specjalnie zbilansowanego jedzonka, żeby dobrze się rozwijać ;)

milka-hel

utworzony: 2015-12-06 22:36
Nie zgadzam się z opinią, że psies powinien jeśc to samo co czlowiek. pewnie, jesli raz na pól roku cos dostanie, to nic mu sie nie stanie, ale nie powinien byc przyzwyczajany do takich smaków. Ja mojej Milce, żeby jej urozmaicic menu daję Pedigree w różnych smakach, raz suchą, raz mokrą, albo miks z obu. Nie uważam, żeby ta karma była gorsza od innych, droższych i polecanych przez weterynarzy. jest nie dosc, że w dobrej cenie, to jeszcze łatwo ja kupić praktycznie w każdym sklepie. U mnie się sprawdza od kilku lat, mimo że moj piesek do najmłodszych nie należy.
jesetm zadowodlona nie tylko z mnogosci smaków i asortymentu, ale także z rozmiarów opakowań, saszetek czy wreszcie samej karmy.