Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

agresywny pies

utworzony: 2009-07-30 23:14
Autor Treść

Lotta

utworzony: 2009-07-30 23:14
Mam poważny problem ze swoim pupilem. Marwię się bo bardzo go kocham ale obawiam się, że będę musiała podjąć drastyczną decyzję. Mój pies obecnie ma 3,5 roku. Nigdy nie był jakiś szczególnie ułożony - na spacerach rzucał się na przechodzące psy lub ludzi. Nie zawsze ale czasami mu się zdarzało. Nigdy jednak nikogo nie ugryzł. W kwietniu tego roku wykastrowałam go, ze względu na zdrowie i nadzieję na łagodniejszy charakter. Od tamtej pory jest coraz gorzej. Najgorsze jest to, że atakuje moją córkę. Najcześciej to się zdarza wieczorami kiedy córka nagle wychodzi ze swojego pokoju. Rzuca się ostro na nią i obawiam się, że gdyby nie jej refleks i możliwość ukrycia się w pokoju - pogryzłby ją. Ugryzł też jej koleżankę.
Nie wiem co mam zrobić, jak mu pomóc, jak go zmienić? Nie chcę żebyśmy we własnym domu były ustawiane według humorów psa. Nie chcę być zestresowana co wieczór czy mu znowu nie odbije i czy to się nie skończy przykro dla mojego dziecka. Poradźcie proszę co zrobić!

Kukuśka

utworzony: 2009-07-31 13:33
Piszesz, że nigdy nie był specjalnie ułożony.
To błąd, że nie uczyłaś go co dobre, a co złe.

Myślę, że jedynym rozwiązaniem jest kontakt z behawiorystą. On powie Ci, jak złagodzić(wyeliminować) niepożądane zachowanie.

Nie jestem żadnym specjalistą. Może przy podaniu większej ilości informacji o agresji psa, moglibyśmy Ci doradzić jak postępować z psem. Jednakże bez "obejrzenia" zachowania psa, jest bardzo trudno dawać rady. A nie chcemy by było jeszcze gorzej.

Ludzie, jeżeli mają problemy ze swoimi psami od razu je dają do schroniska. A tam kłopoty się pogłębiają...agresywne psy nie są przygarniane. One zostają tam, nawet do końca swojego życia. Nie poddawaj się! Odpowiednie szkolenie złagodzi agresję psa. Poradź się behawiorysty, a na pewno za rok, dwa bedziesz dumna z siebie i swojego psa. Pozdrawiam

magda

utworzony: 2010-06-29 21:14
poradz sie specjalisty

KAROLINA

utworzony: 2010-07-16 18:22
pol,ecam tresuw i cierpliwość

Gosia

utworzony: 2010-12-28 21:31
Ja tez mysle ze tresura to dobre rozwiazanie

Gosia

utworzony: 2010-12-28 21:31
Ja tez mysle ze tresura to dobre rozwiazanie