Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

"ciągnący cocker spanielek"

utworzony: 2011-07-16 19:49
Autor Treść

Sechmet

utworzony: 2011-07-16 19:49
witam:) Jestem tutaj nowa. Nie wiem czy ten temat był już zakładany, ale zapytam. Mam cocker spanielka. Lat 7.  Problem polega na tym, że bardzo "ciągnie się". Boję się spuśić  go z smyczy, bo nie wiem czy nie wpadnie pod samochód. Biegnie do przodu na nic nie patrzy. "Ciągnie" się niemiłosiernie. czasem spacer z nim to jedna wielka szarpanina. Nos przy ziemi i do przodu. Czy można jakoś "utemperować" takiego psa? Słyszałam, taką opinię, że te psy mają taką naturę, instynkt. Wiem, że są top psy myśliwskie, hodowane głównie na ptactwo (gęsi, bażanty, kaczki). Czy można coś z tym zrobić, czy po prostu z naturę nie ma szans wygrać. Pozdrawiam

Ania

utworzony: 2011-08-16 21:30
na spacer weź ze sobą kawałek szynki albo kielbasy trzymaj w reęce w której trzymasz psa najlepiej z lewej strony. pies powinien cały czas iść przy ręce. na koniec spaceru daj psu nsmakołyk możesz też psa nauczyć komendą. przyciągasz psa do siebie i mówisz komendę "równaj" i wtedy smakołyk im częściej będziesz to powtarzać tyl szybciej pies się nauczy.