Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

czy psy rozumieją ludzki język

utworzony: 2010-07-13 15:07
Autor Treść

Nikita

utworzony: 2010-07-13 15:07
Nie  zauważyliście  że  jak  mówimy   do  swoich   zwierzaków   one  tak  mądrze   na  nas  patrzą   jakby  rozumiały   co   mówimy..
Przykładem  jest   mój  Tofik.Jak   mu   coś  opowiadam   patrzy   w  oczy   aż    widać   mu  białka,jest   skupiony.Jak   coś  zapytam    szczeknie  i   dalej  słucha.
Jak  położę  mu   po   kolei  :  piłeczkę,  misia   i  zadziorka-(zabawka   ze  sznurków)  i  powiem   daj   piłeczkę   to    przynosi   piłeczkę  i   kładzie   mi   pod   nogi.Jak  powiem:  przynieś  zadziorka,  to   z   trzech  rzeczy  przynosi   zadziorka.
Jak   płakałam   to  zlizywał   mi   łzy...
A   wy   co   o   tym   sądzicie  ??

nati98

utworzony: 2010-07-13 17:39
Bardzo mądry pies :)

Wera

utworzony: 2010-07-13 20:15
Psy rozumieją co do nich mówimy. Pies to najlepszy przyjaciel człowieka,on wie kiedy się cieszymy a kiedy smucimy i za to je kochamy.

Aris i Hania

utworzony: 2010-07-14 19:15
Wera ma racje :)

patrycja

utworzony: 2010-07-14 23:34
To prawda! Psy sa bardzo madre i potrafia zrozumiec co do nich mowimy, jednak co do mojej psiny, to zauwazylam ze slucha tylko wtedy gdy sam ma na to ochote...i jak sie skupi to wie o co mi chodzi, ale jesli jest w nastroju do psot, to mam wrazenie, ze nie slucha i robi mi na zlosc:D

Baśka

utworzony: 2010-07-15 08:46
Myślę, że psy mają umiejętność wyczuwania naszego nastroju, tonacji głosu, obserwują naszą mowę ciała i to w połączeniu z naszymi słowami daje takie efekty. Moja Aria jest mieszańcem border collie, zadziwia mnie jak na określenie jednej czynności przyswoiła sobie mnówstwo znaków, dźwięków( np. przywołanie - imię, gwizd, terkot, gest, klaskanie : wyjdź - "wyjdź", gest, spojrzenie, pomruk itp). Ale też chyba są różne poziomy inteligencji psów, nie ze wszystkimi da się łatwo porozumieć.

KAROLINA

utworzony: 2010-07-15 16:54
jest tak, że cżłowiek powtarza kilkakrotnie w ciagu dnia jakieś wyrazy lub w ciągu tygodnia. Pies się wielu z nich uczy sam, choć my go ich nie uczymy. Np. jak ktoś wspomni słowo ,,spacer"- pies biegnie po smycz, ,,kąpiel"-pies idzie w stronę łazienki, ,,obiad"- pies idzie do jadalni, bo wie  że zaraz bedą tam przesiadywac domownicy

Sarcia

utworzony: 2010-07-16 12:07
Psy rozumieją nasz język, ja się mojego psa zapytałam gdzie ma kotka-przyjaciela a ona spojrzała na mnie i zaskuczała z czułością (wtedy kotka zabiło)

Psiara&Kociara

utworzony: 2010-07-17 11:41
Moje postępują podobnie...

Lazanija

utworzony: 2010-07-17 20:12
Mój pies bardzo się ożywia slysząc słowo "spacer" i strzyże uszami slysząc swoje imię, ale nie idealizuję go. To po prostu skutek tego, że kojarzy dźwięki z sytuacją która im towarzyszy. To jak w eksperymencie Pawłowa.

A N K A

utworzony: 2010-07-19 11:40
Pies uczy się niektórych słów. Przykład, siad, skąd wie o co chodzi ? bo go nauczyliśmy, częste mówienie jakiegoś słowa i pokazywanie uczy go tego, a słucha z zaciekawieniem swojego pana chyba każdy pies : ) Mój np. ma tak że wie jaki mam humor, i zawsze stara się mnie jakoś pocieszać czy coś. : )

ada6

utworzony: 2010-07-23 07:01
WYDAJE MI SIĘ ŻE PIES JEDNAK WYCZUWA NASTRÓJ CZŁOWIEKA NP.GDY COŚ GO BOLI LUB GDY JEST SMUTNY.COŚ W TYM MUSI BYĆ ŻE PSY REAGUJĄ W DANEJ SYTUACJI,TAK A NIE INACZEJ.

Kote

utworzony: 2010-07-23 12:42
dokładnie psy wiążą słowa z sytuacjami

Victoria

utworzony: 2010-07-25 16:55
Zgadzam się z Wera

ewusia81

utworzony: 2010-07-27 18:12
psy rozpoznaja dzwiek i ton wypowiadanego slowa a nie samo słowo. Dane słowa mowimy w okreslony sposob z intonacja charakterystyczna dla kazdego z osobna. Do tego slychac nastroj Pana i nasza psinka wie juz wszystko :) Fakt faktem ze psiaki sa cwane i czasem sciemniaja ze nie rozumieja albo migdala swoje oczka zeby ulec i zmienic ton glosu :) Spryciule jedne ;P

Titek

utworzony: 2010-07-30 13:59
Nasz Korek rozpoznaje takie słowa jak "spacerek", "obiad", "kotek", "uszko" (chodzi o wędzone świńskie ucho - jego przysmak), oraz takie słowa, których nauczył się w trakcie tresury. Poza tym wyczuwa nasze nastroje.

utworzony: 2010-08-01 23:25
pies wyczuwa po prostu nastrój właściciela. I poza tym psy są świetnymi obserwatorami. Nawet najmniejszy nasz ruch wystarczy żeby pies wiedział co zaraz zrobimy.

Natomiast jeśli chodzi o ludzką mowę to pies jej nie rozumie. Potrafi nauczyć się tylko pojedynczych słów którymi zwykle są komedy. Każde słowo zajmuje trochę czasu. Pies nie zna naszego języka, bo skąd? Psy nie rodzą się z umiejętnościami językowymi. Przecież nawet psiego muszą się od matki nauczyć, tak samo jak człowiek musi poświęcić mnóstwo lat by nauczyć się swojego języka. Wystarczy zadać sobie proste pytanie. Czy my rozumiemy psi? To skąd pies miałby znać ludzki?

Ania

utworzony: 2010-08-16 15:02
tak rozumieja

MałaMii

utworzony: 2010-08-18 15:34
Psy rozumieją pojedyncze komendy ;)

ana

utworzony: 2010-09-01 18:35
psy nie rozumią znaczenia słów ale potrafią wyczuc nastrój