Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

dominujący charakter

utworzony: 2010-09-14 00:20
Autor Treść

Lazanija

utworzony: 2010-09-14 00:20
Mój pies najwyraźniej jest typem dominatora. Kiedy pierwszy raz danego dnia widzi się ze swoimi psim znajomym próbuje go "ustawiac" po swojemu - przewraca go i na niego warczy. Do bójek nie dochodzi. Zaraz potem normalnie się bawią, przy czym i tak od razu widac, kto tu chce rządzic. Kiedy za dużo sobie pozwala, odwracam jego uwagę, ale i tak to zaraz powraca, bo Hermes nie zaczyna się bawic ze swoim kolegą zanim nie pokaże, kto jest szefem. Zastanawiam się, czy i w jakim stopniu powinnam w te psie sprawy ingerowac. Nie chciałabym, żeby mój pies poniewierał innymi psami, ale z drugiej strony nie chciałabym też zrobic z niego ciapy, któremu wszystkie psy będą włazic na głowę. Jak uważacie?

utworzony: 2010-09-14 16:33
w te sprawy nie powinnaś się mieszać. Psy same muszą między sobą ustalić hierarchię, a ingerencja w to może przysporzyć tylko kłopotów. Jeśli nie dochodzi do bójek to nie masz co się przejmować. To jest naturalne że niektóre psy chcą objąć dowództwo

figo martyna

utworzony: 2010-09-17 17:20
calkowicie dagaa111 ma racje ,nie trzeba sie mieszac w te sprawy psy zrobia co ich  instynkt potpowie.

ana

utworzony: 2010-09-18 16:01
zgadzam sie niemieszaj sie w to

Adaa

utworzony: 2010-09-20 12:25
tez tak sadze

yetka

utworzony: 2010-09-29 15:31
ja bym zostawiła go, przeciez nic wielkiego sie nie dzieje, sama piszesz, ze potem psy sie bawią. neich sobie ustala hierarchie po swojemu

Aris i Hania

utworzony: 2010-10-02 11:44
moj Pies tez jest dominatorem jesli chodzi o inne psy, stram sie go uspokajac jak trafi na innego dominatora i potem sie juz normalnie bawia

malinowa66

utworzony: 2010-12-03 14:09
dagaa11 ma racje , one muszą ustalić miedzy sobą , są zwierzętami stadnymi więc tak że dominują nad sobą próbując zostać przywódcą .