Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

jak nauczyć psa łapać frisbee ?

utworzony: 2010-07-28 17:30
Autor Treść

Nata & Cody. xd

utworzony: 2010-07-28 17:30
pomóżcie!!!
chciałabym nauczyc mojego psa łapać frisbee w locie, ale nam to zbytnio nie idzie, prosze o pomoc !! :(

utworzony: 2010-07-28 17:50
czy pies już potrafi łapać rollery. Od tego powinno się zacząć. Potem trzymaj w ręce frisbee i nakłoń psa do złapania dysku. Kiedy już bez problemu będzie łapał z twojej ręki podrzuć dysk. Na początku tylko floatery, potem stopniowo zwiększaj odległość. Jak już będzie łapał kilka metrów od ciebie spróbuj przejść do backhandów

Nata & Cody. xd

utworzony: 2010-07-28 18:55
rollery umie, ale jak sie nauczyl probowalam przejsc do floaterow, niby bieg , ale lapal dopiero jak spadlo na ziemie ;/
ale i tak dzieki , sprobuje twojego pomyslu, i napisze jak nam poszlo :)
pozdrawiam

utworzony: 2010-07-28 19:29
na początek nie rzucaj mu tak żeby biegł tylko stań na przeciwko niego i wypuść mu floatera przez pyskiem. Możesz zrobić też tak że jak biegnie żeby podjąć frisbee z ręki to w ostatniej chwili wypuść je z ręki.

Lazanija

utworzony: 2010-07-30 01:51
Muszę to wypróbowac, bo mój też łapie dopiero jak spadnie. W ogóle chyba muszę kupic jakieś lepsze frisbee, bo to które mam jakieś lipne jest, za szybko spada.

KAROLINA

utworzony: 2010-07-30 12:35
tego się nieda szybko nauczyć, będzieszm usiała troche poćwiczyć z nim! :) powodzenia życzę

utworzony: 2010-07-30 14:26
Lazanija na początek wystarczy zwykłe gumowe albo materiałowe frisbee. Pies musi się porządnie nakręcić na dysk, inaczej nie ma mowy o ładnym łapaniu w powietrzu. Najlepsze sposoby na nakręcenie to przeciąganie się dyskiem, wesołe pokrzykiwanie, trochę gonienia się, częste pochwały. Na początku treningi powinny być bardzo krótkie. Ze 2-3 minuty. Pies musi zawsze czuć niedosyt frisbee, nigdy przesyt. Dopiero jak pies będzie uważał frisbee za najfajniejszą rzecz na ziemi można zacząć wydłużać treningi. Na to trzeba sporo czasu. Żeby pies pięknie chwytał dysk może minąć nawet kilka miesięcy, a żeby osiągnąć bardzo wysoki poziom to jest kwestia nawet lat

bea13p

utworzony: 2010-07-31 21:15
nasz nie ma tegoi

Asia

utworzony: 2010-08-14 16:32
Myślę że powinnaś zacząć od prostrzych rzeczy tj łapanie piłki

Nika

utworzony: 2010-08-18 06:07
uważąm że powinnaś zrobić jak radzi dagaa111 bardzo dobry pomysł

yetka

utworzony: 2010-10-22 21:40
niektóre psy tez nie lubią frisbee, moja nie lubi i nie zmuszam jej.

ale powodzenia