Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

jak przetrwać sylwester gdy pies się boi ?

utworzony: 2011-12-26 09:44
Autor Treść

blue_elka

utworzony: 2011-12-26 09:44
macie jakąś radę ? podobno można coś podać na uspokojenie ale co ?

Baśka

utworzony: 2011-12-28 09:52
Można od weterynarza dowiedzieć się co podawać , u mojego 25 kg mieszańca skutkowały "ludzkie" ziołowe pigułki uspokajające. Zaczynałam je podawać już od 30 grudnia. I myślę, że trzeba pozwolić schowac się psiakowi tam gdzie chce (np. wanna, pod łóżkiem)

sonia

utworzony: 2012-01-20 22:42
A ja sobie myśle w ten sposób ziołowe środki uspokajace jak najbardziej,ale miłość do zwierzaka,do naszego przyjaciela nic nie zastapi.Poprostu trzeba sie o piekowac

adrien

utworzony: 2012-02-01 16:17
Najlepiej dotrzymać psu towarzystwa w tym czasie, albo trzymać go w miejscu w którym nie będzie słyszał fajerwerków ;)

pimpek

utworzony: 2012-12-27 23:54
Moim zdaniem powinno się przygotować dla psa jakieś wygodne i ciche miejsce w domu w którym mógłby się schować i czuć bezpiecznie. Mój pies również panicznie boi się odgłosów fajerwerków dlatego w tym okresie pozwalamy schować mu się w łazience  gdzie jest cicho.

pikaczos

utworzony: 2013-12-02 15:19
Na pewno nie uspokajać psa i nie pokazywać mu, że jest się czego bać. Bo jak zaczniesz do psa podchodzić "nie bój się, nie bój" to może odnieść odwrotny skutek. Podobna sytuacja jest, kiedy dziecko się wywróci i nie płacze dopóki mama do niego przerażona nie podleci i nie zacznie go pocieszać. Wtedy często dziecko często zaczyna płakać, zauważyliście? Podobnie z psami.

Amelka

utworzony: 2015-06-02 11:15
To zależy jak bardzo się boi. Jeśli bardzo, to idź do weterynarza, da tabletkę. A jak 'kontrolowanie' to przytul, zabierz w jakieś najbardziej ciche i ciemne miejsce ;) 

Gra ekonomiczna http://portal.managame.pl