Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

kagańce

utworzony: 2010-06-24 19:06
Autor Treść

Bocian

utworzony: 2010-06-24 19:06
apeluje do właścicieli dużych psów wilczury amstaffy itp jeśli wasz pies chodzi bez zmyczy zakładajcie mu kaganiec! miałam juz pewna nie mila przygode zwiazana z nieodpowiedzialnoscia włascicieli i byłam nie jednokrotnie swiadkiem pies łagodny na codzin tez moze miec zły dzien i np nie polubic jakiegos malego psa bo nie spodoba mu sie zapach itp a wtedy moze stac sie cos złego

Kote

utworzony: 2010-06-24 21:18
zgadzam się... trzeba takim psom nakładać kagańce

Kamelia

utworzony: 2010-06-24 22:13
Nie rpzesadzajmy: to, ze pies jest rady amstaff, bokser, rottweiler czy doberman nie znacyz odrazu, ze jest uodzonym mordercą, ktorego wystacrzy spuścić ze smyczy aby ,,tykająca bomba wybuchła". Tak naprawdę więcej pogryzień zdaża się u goldenów iż u psow bojowych. Powodem pogryzień jest nieodpowiedzialność właścicieli (złe, lub brak szkolenia, złe prowadzenie, niepewne hodowle itp.) a nie wielkość cuyz rasa pas. więc ja apeluję o to aby hodowcy sprzedawali psy ras swtorzonych do walk tlyko pewnym wlaścicielom i aby włściciele takich ras odpowiedzialnie i ze świadomoscia podchodzili do wychowania takiego psa. :)

Bocian

utworzony: 2010-06-24 22:36
i mimo wszystko zakładali im kagańce ludzie boja sie dużych psów. Miałam sytuacje że pies rzucił sie na mniejszego psa bo tak. choc na codzien jest spokojny i miły.a żeby nie było pies poszkodowany poprostu sobie szedł a gdy zobaczył wiekszego od siebie dał znak ze sie poddaje i nie szuka zaczepki

Bocian

utworzony: 2010-06-24 22:38
moze poprostu miałam złe doświadczenia ale mimo wszystko jeżeli duzy pies jest bez smyczy niech ma chociaż ten kaganiec. A nie ja sobie ide spokojnie z małym psem nagle leci duże"bydle"a własciciela nie widac.

Kamelia

utworzony: 2010-06-25 10:27
No czyli jednak wina właścicieli. ja chetniej zakladalbym kagance małym psom. Miala juz sytuację, że na mojego goldena wylecial cocker spaniel z kałmi. Już nie raz Kamel miałby problem przez małe psy, zawsze lecą do niego z ząbkami i gotowe są gryźć.  Z dużymi psami nigdy nie miałam problemu, chyba sygnaly uspakajajace lepiej do nich docierają. Pies nigdy nie atakuje bez powodu chyba, że ma wachnietą psychikę -wtedy faktycznie polecam kaganiec, bo jest nieprzewidywalny. ale ogolnie kiedy ide na spacer czy z moim psami cyz sama to bardziej obawiam się tych małych. Moze maja male ząbki ale też potrafią zrobic krzywdę.
Bardzo ci wspołuczje z powodu tamtego wydazenia i możesz mieć uraz do duzych psów. Niestety takich przypadkow jest dość sporo, ponieważ niektóre psy trafiaja w nieodpowiendie ręce.
Kiedy chodziłam z moim psem na skzolenie, trenerzy zawsze mówili, że jedyny pies jaki ich ugryzł to bł golden, za to podczas zajęć wiziałam najwaspanialesz i najkochańcze wilczury i akti pod sloncem. :P
Ale faktem jest, ze pies to tylko pies, nie wszystko bedziemy w stanie zrozumieć dlatego tak ważna jest więź między wlaścicielem a psem i szkolenie. :)

Julianna

utworzony: 2010-06-26 10:55
dokładnie, albo smycz albo kaganiec i koniec, nie ma zmiłuj sie! chyba że na własnym ogrodzie bezz innych ludzi.

Dariusz Opeldus

utworzony: 2010-06-26 11:54
Pozdrawiam

magda

utworzony: 2010-06-26 18:57
ja mysle ze wszystkim psom trzeba zakladac kaganiec

kawika

utworzony: 2010-06-27 18:23
trzeba nakładać psom kagańce

Bocian

utworzony: 2010-06-27 22:49
rasy sa oczywiście przykładem.
Fakt te małe strasznie szczekaja i tez sa czasem nie przewidywalne;)

camparelli

utworzony: 2010-06-28 11:02
Obserwuje naprawdę dużo psów, najróżniejszych ras i z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że dużo bardziej nieprzywidywalne są małe rasy. Wielu właścicieli nie zauważa, że ich mały pupil zachowuje się karygodnie, bo przecież małe nie gryzie tak mocno, ciągnąc na smyczy nie wyrywa ręki właścicielowi, a jak skacze to przecież nie przewróci... gdyby duży pies zachowywał się jak większość małych psów, z pewnością zostałby uznany za niewychowanego i po pewnym czasie zagościłby w schronisku. Dlatego też jeżeli narzucamy już obowiązek noszenia kagańca, to niech nosi go i (niby agresywny) pitt bull i jork ubrany w aksamitną pelerynkę. Ponieważ moim zdaniem to jork przejawia więcej agresjii, niż wiele ras uznawanych za "niebezpieczne".

Bocian

utworzony: 2010-06-28 12:44
niech nosza wszystkie psy. Tylko tu tez chodzi o to że ja np bardziej boje sie jak wyskakuje mi duzy pies--jakiejkkolwiek rasy a własciciela nie widac niz mały.

camparelli

utworzony: 2010-06-28 14:23
No czyli moim zdaniem problem polega nie na noszeniu kagańca, ale na wypuszczaniu psów bez nadzoru.

Kamelia

utworzony: 2010-06-28 15:51
Zgadzam się z camparelli. U ciebie najwyraźniej najbardziej budzi niepokój brak wlaściciela w okolicy. Niestety kagańce też żadko pomagają. Jeżeli pies bedzie chciał coś zrobić to zrobi. Znalałam przypadki, że własciciele, którzy brali sobie psy trudniejszych ras ,,bo tak" nie szkolili ich, nie pracowali z nimi a potem psy sprawiały problemy. Aby więc mieć spokój zakładali im kagańce. Dużo to nie dało, psy szybko spostrzegły sie, że swoją naturalną bronią posłużyć się nie mogą więc nieszczęsną ofiarę przygniatały do ziemi a następnie przyduszaly przykładając kaganiec do szyi. W ten sposób ofiara ginęła duszac się. Tak więc, jeżeli  spatrzony psychicznie przez nieodpowiedniego wlaściciela pies będzie chciał zagryźć człowieka po prostu powali go na ziemię i zadusi kagańcem. Straszne ale prawdziwe.

A tak z ciekawosci bocian - Twoj pies nosi kaganiec? :)

Roxy

utworzony: 2010-06-29 17:11
Jeżeli pies jest wśród wielu ludzi gdzie mogą również znajdować się zwierzęta, to powinien mieć smycz albo kaganiec.

camparelli

utworzony: 2010-06-29 23:02
Dobre pytanie Kamelia:D

Kote

utworzony: 2010-07-01 12:13
dokładnie u Ciebie bocian strach budzi to, że zwierze, które napotykasz na swojej drodze jest bez nadzoru. I nawet Cię rozumiem. Ja też czuję się nieswojo jak jestem na spacerze i nagle biegnie w moją stronę jakiś duży pies a nigdzie nie widać właściciela...

Nemezis

utworzony: 2010-07-01 13:38
ja mam astafa  i chodzi na smyczy nie nosi kaganca i jezeli pies go nie zaczepi on tez nic nie zrobi  uwazam ze male psy tak samo powinny chodzic na smyczy bo to jest duzy problem jak taki maly pies podbiegnie do niego ja osobiscie ienawidze takich sytuacji ;/

Bocian

utworzony: 2010-07-01 19:26
jak ja ide to sie nie boje ty;lko jak jestem ze swoim psem ona jest taka ze z kazdym by sie chciała bawiac a nie zdaje sobie sprawy ze nie kazdy chce sie bawic z nia. Pamietajmy ze dyskusja polega na tym ze jak pies jest bez smyczy to niech ma kaganiec. Tak nosi bo za duzo rzeczy zjadała;)