Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

kundelki bardzo madre

utworzony: 2010-09-28 16:55
Autor Treść

bajuniu12345

utworzony: 2010-09-28 16:55
no przecierz jakby nie bylo kundelkow to psi swiat stalby sie smutny

Myszaa

utworzony: 2010-09-28 17:39
no w sumie to masz rację, kundelki są inne niż wszystkie psy rasowe, mają niezależny charakter, fantastyczne umarszczenia, wielkości i rodzaje sierści może dlatego są tak kochane prze ludzi.Na spacerach nie raz słyszałam za plecami: jaki cudowny z pędzelkiem na ogonku i jaki sympatyczny, tylko pozazdrościć. Po takich komentarzach jest bardzo miło

SylwiaSz

utworzony: 2010-09-28 22:54
Kundelki są wspaniałe.

yetka

utworzony: 2010-09-29 08:32
najlepsze sa te ze schroniska

Kamelia

utworzony: 2010-09-29 11:56
Kundelki jak każdy pies mogą byc wspaniale i mądre. Tylko, że w chwili obecnej w Polsce jest ich za dużo. Szkoda, ze tak neiwielu potrafi je docenić i zamiast wspanialego pzyjaciela ze schroniska wybiera szczeniaka z pseudohodowli.

utworzony: 2010-09-29 17:52
a dlaczego psi świat stałby się smutny? Czyli mam rozumieć że psy rasowe są gorsze od kundelków? Że psy rasowe nie mogą być mądre? Bo na to wskazuje tytuł i treść wątku...

Gdyby było mniej kundelków byłoby też mniej psiego cierpienia, bo zawsze cierpią kundelki. Jak ktoś znęca się nad psem rasowym to są naprawdę pojedyncze przypadki. A znęcanie się nad kundelkami to jest codzienność. Dlatego nie powinno się popierać rozmnażania kundli bo tym samym przyczyniamy się do psiego cierpienia

Kamiluss

utworzony: 2010-09-29 18:07
mądre są i rasowe i kundelki ale kundelka chyba trudniej wytresować   

Kamiluss

utworzony: 2010-09-29 18:09
zgadzam się z dagaa111 kundelki cierpią dużo częściej może powinno się nie rozmnażać ale to troche jakby zabronić rozmnażania np.pitbuluw bo podobno są niebezpieczne

Radek

utworzony: 2010-09-29 21:22
kundelki są bardzo mądre

Radek

utworzony: 2010-09-29 21:24
ale te schroniska są przepełnione

utworzony: 2010-09-30 15:52
a czemu kundelki miałyby być trudniejsze do tresowania?

utworzony: 2010-09-30 15:54
nie można porównywać zakazu rozmnażania kundelków do zakazu rozmnażania pitbulli bo to są dwie kompletnie różne sytuacje. Ogólnie nie powinno się rozmnażać psów nierasowych, bo chyba nikt nie będzie psu nierasowemu robił badać na dysplazję czy inne choroby genetyczne i potem są przekazywane z pokolenia na pokolenie. I nie rozmnażanie kundelków = mniej pseudohodowli i mniej okrucieństwa

blue_elka

utworzony: 2010-10-01 09:47
każdy pies jest mądry jak ma mądrego właściciela który z nim mądrze i z miłością postepuje

Lazanija

utworzony: 2010-10-01 12:43
Jednakowoż gdyby nie było psów nierasowych, mielibyśmy mniejszą różnorodnośc... To psy dla indywidualistów. Ja chciałabym miec szczeniaki swojego nierasowego psa, bo wiem, że drugiego podobnego nie znajdę w żadnym schronisku i nie ma też podobnej rasy.

nienieninka

utworzony: 2010-10-02 11:59
Jak dla mnie każdy pies jest mądry, piękny i kochany czy jest to kundel czy pies rasowy! Albo kocha się i szanuje wszystkie psy bez względu na to jakiego są pochodzenia albo kocha się tylko swojego a dyskryminuje inne, szczerze to mi się to nie podoba!

nienieninka

utworzony: 2010-10-02 12:06
i tak na marginesie zwracajcie trochę uwagi na swoją ortografie bo czasem nie mogę wyjść z podziwu jakie nowe słowa się tu pojawiają...

Aris i Hania

utworzony: 2010-10-02 12:38
kundelki sa czasami bardziej wierne czlowiekowi niz rasowe psy, :) ja kocham kazde pieski obojetnie czy kundelek czy rasowy :)

utworzony: 2010-10-02 16:08
tyle że większość psów nierasowych to zwykły pospolity burek, a takich w
schroniskach jest tysiące więc nie można tu mówić że nie ma dwóch
takich samych kundelków. Jak się przegląda strony różnych schonisk to
można natknąć się naprawdę na wiele podobnych do siebie psów.

Aris i Hania dlaczego twierdzisz że kundelki są bardziej wierne niż psy rasowe? Co ma rasowość do wierności? Pies to pies, charaktery może mają różne ale każdy ma taki sam system myślenia bez względu na to czy jest kundelkiem czy psem rasowym. Dziwi mnie to że mnóstwo ludzi gada, że kundelki są wierniejsze i koniec, ale jakoś nikt nie potrafi powiedzieć dlaczego niby tak miałoby być

Lazanija

utworzony: 2010-10-02 16:51
Gdyby nie było psów nierasowych, nie było by "burków", a one też mają swoich fanów. Fakt faktem jednak, że są też psy nierasowe niepodobne do niczego. 
Aris i Hania napisała "czasami", a nie że jest to regułą. Nie mam pojęcia skąd takie przekonania o wierności. Są rasy bardziej niezależne i te z reguły silniej przywiązujące się do opiekunów, ale nie można tak całkiem generalizowac. Psy nierasowe też potrafią byc wyjatkowo niesympatyczne. Mieliśmy kiedyś małego kundelka, który był najbardziej wrednym, antypatycznym i niewdzięcznym psem jakiego w życiu spotkałam.

ana

utworzony: 2010-10-03 16:33
jak chcesz pieska to weź takiego ze schroniska bo one sa tak spragnione miłosci no a przeciez kundelki to tak jakby podwójne szczescie bo to dwie wspaniałe rasy w jednym