Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

moj pies(samiec) gryzie inne psy(samce)

utworzony: 2009-02-21 13:53
Autor Treść

Nattalucha

utworzony: 2009-02-21 13:53
Mojego pieska rok temu wzielam ze schroniska ma teraz okolo 2 lat. jest mieszancem amstafa z bokserem prowodopodobnie.Biorac go ze schroniska liczylam sie z tym ze moze byc wlasnie z nim taki maly problem.Juz  od 1 dnia jak go  mialam pogryzł mojego sasiada psa. i  myslalam ze poprostu jest wystarszony i to dlatego. ale na tym sie nieskonczylo.... i  tak jest do dzisiaj. jak z nim wychodze juz z domu na klatke do windy to musze ubierac go w kaganiec. bo boje sie ze nagle mojego sasiada pies tez bedzie na klatce i Tilo pobiegnie do niego. Na dworzu jak jest musi miec kaganiec a ja stoje ciagle i sie rozgladam wokol siebie czy czasami niezbliza sie jakis pies zeby niedoszlo do sprzeczek. chcialabym go czesciej puszczac ze smyczy i bez kaganca ale zdarza sie tak ze gdy widzi ze jakis pies jest w oddali to potrafi  pobiec do niego i nie reaguje na zadne komendy jakby byl zaslepiony w tego drugiego psa. czy mozna jakos zaradzic jego agresjii?? On jest mlodym pieskiem a ja jestem chetna do kazdego wysilku aby troche dac jemu i sobie luzu jak ide z nim na spacer....   A i jeszcze gdy jedzie rowerzysta takze leci w jego strone , co prawda nic niezrobil jeszcze nikomu tylko skacze i nie jednego przewrocil ze strachu...       MYSLALAM nad kastracja ale dla mnie, czyli osoby uczacej sie jest to troche zbyt duzy wydatek. a rodzicow niechce prosic o kase bo to jest moj pies i tylko ja sie nim zajmuje i go utrzymuje ze swojej kasy ktora dostaje...POMOZCIE MI JAKOS.....CZekam na szybka interwencje w mojej sprawie...

Nemi

utworzony: 2009-02-21 22:19
Jeżeli twój pies sie ciebie nie słucha to przwdopodobnie nie bedzie sie słuchał w przyszłości.
Rasa amstaf to psy bardzo grożne mają 4.5 tony ścisku w pysku wiec jak coś chycą w zemby to juz nie puszcza wiec radze chodzić cały czas w kagańcu.
Psa jest niestety trudno od uczyć agresywnego zachowania wobec innych psów a tym bardziej takiej rasy jak to posiadasz.
Jezeli chcesz nauczys psa posłusznosci to polecam zapisać sie na szkolenie psa jest to moze wydatek ale przynajmiej nauczysz sie jak panowac nad psem.
jak na razie dopuki nie bedzie cie słuchał radze chodzic z nim na smyczy z koniecznie założonum kagancem.
Jezeli bedziesz chciała psa puscic zeby sobie pobiegał to bez kaganca ani rusz (niestety jest to konieczne gdyz w przepisach takie psy jak amstaf musza miec kaganiec załozony w innym przypadku grozi to mandatem nawet 500zl) i najlepiej puszczaj go w miejscach ogrodzonych gdzie niema psow i gdzie bedziesz mozla go szybko złapac.

Nemi

utworzony: 2009-02-21 22:23
Psy mają to do siebie ze sie gryzą z powodu rywalizacji np. jezeli chodzi o suke
To tak jak z ludzmi: gdzie 2 kolesi bije sie o laske :)

Nattalucha

utworzony: 2009-02-22 23:17
tak masz racje agresjii go nie oducze. ale ja chcialabym nauczyc go aby szybciej reagowal na moje komendy. jest wmiare poslusznym pieskiem. jak go wzielam ze schroniska to odrazu bylo widac po nim ze chodzil z bylym wlascicielem na szkolenie. .. a z kagancem i smycza to sie niestety nie moge zgodzic. poniewaz im bardziej go trzymam na smyczy tym bardziej on jest agresywny.  poszperalam troche na innnych portalach i juz widze rezultaty psiej nauki w ciagu 1nego dnia. wiec... niestety twoich sugesti nie moge zaakceptowac jako prawidlowe. . ja nie jestem z tych wlascicieli psow co maja miekke serce co do agresjii i bardzo stanowoczo podchodze do tego zachowania...:))  wydaje mi sie ze jesli bede dluzej go uczyla komendy  :  Tilo, Do mnie...   to beda duze rezultaty. bo juz w 1wszy dzien takiej krotkiej nauki zauwazylam zmiany male...         dzieki i tak za pomoc... :0 moze komus innemu sie ona przyda:))  pozdrawiam:))

Kukuśka

utworzony: 2009-02-23 11:55
Polecam kastrację, sama jestem studentką i pomału zbieram na zabieg swojego psiuńka... to nie jest wcale tanie:/ Kastracja eliminuje niepożądane zachowania,pies nie biega za sukami, pilnuje się na spacerach, w domu widzi mieszkańców jako swoje stado - nie dominuje... Wadą jest skłonność do tycia... Tak to w teorii wygląda(pewnie już się o tym naczytałaś):) Rok temu zastanawiałam się nad szkoleniem psa u specjalisty..jednak brak pieniędzy zmusiło mnie do samodzielnego szkolenia... i powiem Ci, że to jest super zabawa! Jak widzisz, kiedy pies wykonuje komendy...robi postępy i chcesz więcej go nauczyć i więcej:) Jeżeli chcesz to mogę Ci opisać, jak nauczyć podstawowych komend(ja też rok temu byłam zielona w tej dziedzinie). Teraz widze błędy jakie dokonałam w przeszłości.... Wzięłaś psa ze schroniska. Wiesz jaka byla Jego przeszłość?? To wszystko ma wpływ na zachowanie pieska. Kaganiec, mocniejsze trzymanie smyczy powoduje większą agresję u psów..Czują się bezradne, nie mogą nic zrobić, dlatego warczą... Napisz, jeżeli chcesz bym pomogła Ci w teorii szkolenia psa. Pozdrawiam i życzę cierpliwości i konsekwencji w wychowywaniu pieska. Nie wszystko stracone!:)

walko

utworzony: 2009-02-26 17:54
Też bym pogryzła !  Ale nie mam już czym !  Pozdrawiamy i życzymy cierpliwości i konsekwencji. A wobec psa tak naprawdę tylko nagroda i pochwała skutkuje.

Nattalucha

utworzony: 2009-02-28 12:31
,,Walko,, Dziekuje :))...   Juz sie i tak duzzzoo udało :))

Kamelia

utworzony: 2010-06-21 22:56
Kastracja niestety nie zawsze pomga. :/

magda

utworzony: 2010-06-28 17:38
musi chodzic w kagancu inaczej nie oduczysie

KAROLINA

utworzony: 2010-07-14 13:58
zacznij zbierac np. na szkolenie wakacyjne psów czy coś w tym rodzaju.

ana

utworzony: 2010-08-31 13:32
idź z nim na szkolenie