Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

pies a burza

utworzony: 2011-06-11 08:14
Autor Treść

blue_elka

utworzony: 2011-06-11 08:14
Mam problem z moim psiakiem, strasznie boi się burzy. Wtedy dyszy, trzęsie się , biega z kąta w kąt. Nie wiem jak mu pomóc. Widzę że się męczy i nie da się go uspokoić. Powiedźcie jak Wy sobie radzicie z takim problemem

adrien

utworzony: 2011-06-11 10:11
Ciężko o jakieś stuprocentowe, skuteczne porady, bo takich nie ma :) Ja mam podobny problem z kundelkiem, też strasznie boi się burzy a Sylwester co roku to dla niego tragedia :D

blue_elka

utworzony: 2011-06-11 10:46
tylko że sylwester jest raz w roku więc jakoś da się wytrzymać. A teraz jest czas że burze są dość często :-(

Paulina533

utworzony: 2011-06-16 11:30
Spróbuj dać pieskowi do zrozumienia, że nie ma się czego bać. Daj go w jakieś miejsce i posieć chwilę z nim. ;)Możesz także w to iejsce przynieść jego zabawki żeby piesek przestał chwilę o niej myśleć i zainteresował się zabawą... :D
A ile Twój piesek ma?

Paulina533

utworzony: 2011-06-16 11:31
Spróbuj dać pieskowi do zrozumienia, że nie ma się czego bać. Daj go w
jakieś miejsce i posiedź chwilę z nim. ;)Możesz także w to iejsce
przynieść jego zabawki żeby piesek przestał chwilę o niej myśleć i
zainteresował się zabawą... :D

A ile Twój piesek ma?

blue_elka

utworzony: 2011-06-17 10:56
Niko ma rok i 3 miesiace. W trakcie burzy niczym innym nie mogę go zainteresować. Nawet swoich ulubionych psich ciasteczek nie chce. Próbowałam zająć go zabawą ale nic z tego bo tak się boi. Zadne uspokajanie nic nie daje

Paulina533

utworzony: 2011-06-27 22:39
A może pozałaniać okna i z biegiem czasu powoli je odsłaniać? Nie wiem czy to pomoże, bo piesek jest już troszeczke duży... :) Albo zabrać go na okno i pokazać, że nie trzeba się niczego bać...

blue_elka

utworzony: 2011-07-09 17:01
on nie tyle widzi co słyszy burzę i to powoduje strach u niego

nati98

utworzony: 2011-07-15 20:24
A czy Ty nie boisz się burzy ? Słyszałam że psy wyczuwają emocje właścicieli więc jesli ty się boisz to on to czuje i wie że musi się bać. A jeśli to nie to, trudno. Wielu właścicieli psów ma taki sam problem...

katarynka.

utworzony: 2011-12-10 22:00
Oj, ja też mam z moim wilczkiem straszne perypetie jak tylko zbliża się burza, albo nowy rok. Często gęsto daje się go uspokoić przykrywając kocykiem i tuląc, głaszcząc, mówiąc do niego, ale najbezpieczniej się czuje wtedy w piwnicy, bo jest najciszej. schodzę tam z nim i próbujemy razem przeczekać burzę ;)

Jolusia

utworzony: 2013-05-02 13:53
Witajcie!
W czasie burzy najlepij zająć się swoim pieskiemi. Napewno wasza obecność i głaskanie pzowolą łatwiej mu znieść te huki i błyski.