Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

piesek i kuwetka

utworzony: 2008-11-12 12:41
Autor Treść

MatrixNika

utworzony: 2008-11-12 12:41
Mam problem z moją 4 miesięczną sunią. Do tej pory mieszkała w domu i gdy chciała siusiu podchodziła do drzwi i piszczała. Teraz mieszka ze mną w bloku i gdy idę do pracy zostaje sama w domu. Jak nauczyć ją, że ma załatwiać się do kuwetki?

tygrysek4d

utworzony: 2008-11-17 17:55
CZEŚC. MOŻESZ SPRÓBOWAĆ W TEN SPOSÓB :
GDY SUNIA BĘDZIE PISZCZAŁA SPRÓBUJ USTAWIĆ KUWETKĘ PRZY DRZWIACH. GDYBY SPRÓBOWAŁA WEJŚĆ DO KUWETKI DAJ JEJ W TRAKCIE COŚ PYSZNEGO I POCHWAL.GDYBY TO ZAŁAPAŁO MUSIAŁABYŚ OCZYWIŚCIE POWTARZAĆ CZYNNOŚC ZA KAŻDYM RAZEM

MatrixNika

utworzony: 2008-11-17 19:10
hmm na to nie wpadłam. Stosowałam metodę prasową ;-). Nasika, na to gazeta i potem ją do kuwety, ale nie reaguje na swój zapach

tygrysek4d

utworzony: 2008-11-18 06:47
HEJ.MOŻESZ SPRÓBOWAĆ TEŻ INACZEJ, TYLKO PAMIĘTAJ, BY NIE KARAĆ POD ŻADNYM POZOREM PSA JAK NASIKA W DOMU PO FAKCIE! ON TEGO NIE ZROZUMIE!ZIGNORUJ TO.
MOŻESZ NAUCZYĆ SUNIĘ PODCZAS SPACERU I GDY ROBI SIUSIU W TYM CZASIE JĄ NAGRADZAĆ MÓWIĄC JEDNOCZEŚNIE "SIKAJ". JAK KAPNIE O CO CHODZI-TO WYMAGA TRENINGU-TO SAMO POWTÓRZYSZ W DOMU NA KUWETCE, GDYBY ZACZĘŁA PISZCZEĆ.TYLKO NIE KRZYCZ NA NIĄ I BĄDŹ KONSEKWENTNA A WSZYSTKO SIĘ UDA!MOŻESZ ZAPYTAĆ W DOBRYM SKLEPIE ZOOOGICZNYM SĄ SPECJALNE ZAPACHY DLA PSÓW RÓŻNEGO RODZAJU-MOŻE JEST I TAKI CO ZACHĘCI JĄ DODATKOWO DO SKORZYSTANIA Z KUWETKI.PAMIĘTAJ O NATYCHMIASTOWYM NAGRADZANIU SUNI! I CHWAL JĄ ZA KAŻDY POSTĘP!

MatrixNika

utworzony: 2008-11-18 09:56
Robimy postępy. Na cały dzień jedno siusiu w domu ( wtedy kiedy jestem w pracy). Wygląda na to, że z kuwety nie będzie korzystać, tylko trzymać do spaceru. Szkoda, chciałam żeby bezstresowo do kuwetki. Dotąd mieszkała ze swoim rodzeństwem i rodzicami w domu, więc jak psiaki chciały na dwór to piszczały i je wypuszczaliśmy, ale teraz Kika mieszka ze mną w bloku i stąd ten problem

tygrysek4d

utworzony: 2008-11-18 18:30
 A POWIEDZ MI PROSZE JAK DŁUGO CIEBIE NIE MA W DOMKU? ILE ONA JEST BEZ WYCHODZENIA? :))))

MatrixNika

utworzony: 2008-11-20 09:04
jakoś tak 8 godzin :-( . Próbowałam ją wysadzać do kuwetki, ale nie pomaga. Nawet jak jej się bardzo chce, to zrobi na spacerze a do kuwety nie. Przyjęłam inną taktykę. Jak zrobi siusiu w mieszkaniu, mówię "fe" chyba że zrobi to w łazience gdzie jest też kuweta kota. Wynik: robi siku na wyborczą (hehe) obok kuwety kota. Przymierzam się do wstawienia tam jej kuwetki.

superpies

utworzony: 2008-11-25 12:42
może psiakowi nie pasuje sama kuweta? spróbuj z pieluchami dla zwierząt, są płaskie i bardzo chłonne

pamiętaj, aby nie karać psa - rzadko się zadrza, ze przyłapujemy psa na gorącym uczynku, a później pies nie kojarzy, że karzesz go za zrobione wcześniej, w złym miejscu siusiu

nagradzanie to klucz do sukcesu :)

atha

utworzony: 2008-12-05 17:51
Osobiście raczej radziłabym wychodzić z nią na spacery przed i po wyjściu z domu, żeby nauczyła się załatwiać poza domem. Pies i kuweta to moim zdaniem nie jest dobry pomysł. Zwierzak jest w stanie nauczyć się trzymania moczu przez te kilka godzin, a kuweta zniechęca właściciela do spacerów, które psu są potrzebne do prawidłowego rozwoju psychicznego i fizycznego.

Maja

utworzony: 2009-01-02 12:54
Pieski kojarzą większość rzeczy po zapachu. Możesz spróbować wziąć na spacer czystą ściereczkę i położyć ją w miejscu, w którym wysiusiał się piesek, tak, żeby ściereczka nasiąkła zapachem. Później połóż ściereczkę do kuwety. Może piesek skojarzy zapach i wysiusia się do kuwety.

Jasiek

utworzony: 2010-06-14 21:28
pies do kuwety?

Magda

utworzony: 2010-06-17 16:31
przyjdzie czas,że twój piesek nauczy się załatwiać swoje potrzeby w odpowiednich miejscach trzymam kciuki i życzę powodzenia

camparelli

utworzony: 2010-06-21 20:28
Pies i kuweta? Ja odradzam. Faktycznie później możesz się rozleniwić i spacery ograniczą się do jednego - dwóch wyjść w tygodniu.

Kamelia

utworzony: 2010-06-21 22:33
Ja rowneiż odradzam. koty są czystsze niż spy i w kuwecie dabja o czystość (zakopują) psy nie za bardzo i przez to moze się zrobic balaganik. zreszta potem moze isę oduczyć robienia na dworze.

Kote

utworzony: 2010-06-24 12:06
pies i kuweta? odradzam

magda

utworzony: 2010-06-28 11:06
:D

KAROLINA

utworzony: 2010-07-09 13:21
nie przyzwyczajaj swojego psa tylko do kuwety

nati98

utworzony: 2010-07-11 09:26
Gdy zrobi kupę na dywie weź w coś tą kupę i połóż do kuwety tak żeby ona to widziała. Powinna zajarzyć o co chodzi.

ana

utworzony: 2010-08-31 12:21
ja naszczęście niemam takiego problemu

Kamila

utworzony: 2010-10-23 15:06
he he widze ze psy zamieniaja sie rolami z kotami :P