Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

problem z wchodzeniem/schodzeniem po schodach

utworzony: 2015-03-15 10:34
Autor Treść

Boni

utworzony: 2015-03-15 10:34
Moja prawie jedenastoletnia sucza rasy Golder Retrivier od pewnego czasu ma problem z poruszaniem się po schodach. Mianowicie, nie zaprzeczę, że Boni (bo tak się nazywa) ma nadwagę, waży prawie 40 kg. Oczywiście cały czas jest pod nadzorem weterynarza, regularnie chodzimy na zastrzyki na jej stawy oraz wprowadzamy jej dietę, która ma jej pomóc. Suczka ma największy problem z zejściem ze schodów (z tarasu wychodzi na podwórko ale musi najpierw zmóc się z schodami), tylne łapy ciągnie za sobą i boję się że któregoś razu nie da rady się utrzymać przednimi kończynami i spadnie łamiąc sobie którąś nogę. Ten problem pojawił się dopiero ok. 3/4 dni temu. Zastanawiam się co zrobić z schodami by były bezpieczniejsze dla niej. Boni jest naprawdę dla mnie ważna, więc przerobienie schodów nie byłoby problemem. Jednak zastanawiam się co zrobić. Może schody zmienić na kładkę? Ale znowu boję się, że nie wejdzie po niej z powrotem ("normalnie" gdy teraz wchodzi po schodach to łapię się stopnie i wciąga się na niego, chodzi o to, że przednią łapą zachacza o stopień i się na nim podciąga) albo, że sturla się z niej. Może ktoś z was miał podobny problem i znalazł rozwiązanie? Liczę na szybką odpowiedź.

Bilbo

utworzony: 2015-04-01 09:59
Ech.. wiem jaki to problem. Mój Bilbo niestety także już nie schodzi ze schodów i w ogole nie chce już wychodzić na zewnątrz...
Masz szczęście, że masz możliwość przerobienia schodów :)
Ja mieszkam w bloku i wychodząc na spacery wnosimy i znosimy psa ze schodów, no ale waży 1/4 tego co Twój :)
Wydaje się, że kładka będzie dobrym rozwiązaniem - na początek połóż na schody kawałek szerokiej deski i zobacz czy się sprawdzi :)

westie

utworzony: 2015-04-07 18:03
Ja też myślę, że taka kładka powinna się w tym przypadku dobrze sprawdzić.

kociara01

utworzony: 2015-04-17 01:05
A może spróbuj wzmocnic jej kości i stawy odpowiednim pożywieniem?
Jest taka specjalna karma dla psów
http://www.krainapupila.pl/2405,bosch-adult-drob-orkisz-1kg.html
Receptura tej karmy to drób i orkisz oraz ekstrakty z muszli małży.
Zawartość białek została tak dobrana, aby zapobiegać nadwadze i
działać ochronnie na stawy.

SyriuszGrabula

utworzony: 2015-04-27 23:26
Albo ekologicznym: http://syriuszgrabula.pl/ekologicznie-dla-psow/222-arthrogreen-plus-naturalny-suplement-diety-dla-psow.html

SyriuszGrabula

utworzony: 2015-04-27 23:28

Amelka

utworzony: 2015-06-02 10:44
A co to za problem z noszeniem go? To najprostsze rozwiązanie. Po co ją chcesz tak męczyć? pomóż jej zwyczajnie w świecie. A argument, że jest cieżka do mnie nie przemawia. Ktoś jej pomógł tak zgrubnąć...
Mana Game - gra edukacyjna

Psiara89

utworzony: 2015-10-08 16:19
piesek ma już swoje parę lat, może daj spokój...