Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » artykuły  » co słychać w zoo  » Nowi mieszkańcy: jeże, rekiny, warany i kameleony

Nowi mieszkańcy: jeże, rekiny, warany i kameleony

2012-07-10 14:00:00

co słychać w zoo

Wrocławskie zoo ma za sobą okres "transferów". Kilka nowych zwierząt zamieszkało we wrocławskim ogrodzie, podczas gdy inne go opuściły, zmierzając do nowych domów
Nowymi mieszkańcami wrocławskiego zoo są jeże uszate, jelarangi i rekiny bambusowe oraz kilka gatunków gadów: kameleony trójrogie, warany żółte i warany z Kimberley, jaszczurki trójpręgie i żółwie wężogłówki.

Jak czytamy w portalu wrocławskiego ogrodu, jeże uszate w naturze żyją w suchych terenach północno-wschodniej części Afryki, na Bliskim i Środkowym Wschodzie. Można je też spotkać w Azji Centralnej (Chiny, Mongolia). Jeże, które zamieszkały we Wrocławiu, nazywają się Miss Peyton, Amila, Prinz Aziz i Prinz Jakob. Przyjechały z zoo w Erfurcie (Turyngia). Będzie je można oglądać w pawilonie zwierząt Sahary.

Jelarangi to z kolei olbrzymie wiewiórki mieszkające w Azji Południowo-Wschodniej i na Półwyspie Indyjskim. Do Wrocławia przyjechała para z belgijskiego Centrum Hodowli Rzadkich Zwierząt w Herne. Można je podejrzeć w "okrąglaku", czyli okrągłej wolierze obok pawilonu małpiarni. Później zamieszkają w nowo powstającej wolierze przy wybiegu nosorożców.

Rekiny bambusowe natomiast przybyły z zoo w Antwerpii. Cztery okazy tego gatunku można już oglądać w pawilonie akwarium we wspólnym zbiorniku ze skrzydlicami.

Warany i jaszczurki przyjechały z egzotarium w Krakowie, a pięć par kameleonów trójrogich z rządowego Natuurhulpcentrum w Opglabeek w Belgii, dokąd trafiają zwierzęta skonfiskowane podczas prób przemytu.

lucy, Gazeta Wyborcza Wrocław
Komentarze