Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » artykuły  » co słychać w zoo  » Tańsze bilety do zoo. Wejdziemy za 10 zł do 11 listopada

Tańsze bilety do zoo. Wejdziemy za 10 zł do 11 listopada

2012-10-30 14:00:00

co słychać w zoo

Bilety do wrocławskiego ogrodu zoologicznego bardzo potanieją. Już za 10 zł będzie można oglądać kaczorki celebeskie i kanczyle filipińskie.
fot. Mieczysław Michalak / Agencja Gazeta
Ogród zoologiczny chce w ten sposób zachęcić wrocławian do odwiedzin także w okresie jesienno-zimowym, kiedy do zoo przychodzi znacznie mniej osób niż latem.

- To, ile odwiedzi nas osób, w dużej mierze zależy od pogody. Najwięcej mieszkańców pojawia się w sezonie letnim, od kwietnia do września, a szczyt notujemy w maju i sierpniu - mówi Ryszard Topola, rzecznik wrocławskiego ogrodu zoologicznego. - A warto przyjść także wtedy, kiedy na dworze jest już chłodno.

Topola przekonuje, że w zimie można zobaczyć prawie wszystkie zwierzęta - dostępnych jest wówczas ok. 85 proc. gatunków. Ale najważniejsze, że samo zwiedzanie ogrodu jest wtedy wygodniejsze.

- Nie trzeba przedzierać się przez tłum. Zwierzęta, które są u nas od lat, przyzwyczaiły się do warunków klimatycznych. Na wybiegach można zobaczyć słonie czy lwy. Mamy też 11 ogrzewanych pawilonów, w samym terrarium można spędzić kilka godzin - mówi Topola.

Zoo na obniżkę cen biletów pierwszy raz zdecydowało się w ubiegłym roku. W porównaniu do obecnych cen to duża różnica. Za bilet normalny dla jednej osoby trzeba dzisiaj zapłacić 25 zł, za ulgowy 15 zł. Z kolei bilet rodzinny dla czterech osób kosztuje 70 zł.

Od poniedziałku 22 października każda osoba będzie mogła zwiedzić zoo za jedyne 10 zł. Promocyjne ceny biletów będą obowiązywały do 11 listopada.

sp, Gazeta Wyborcza Wrocław
Komentarze