Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » artykuły  » do poczytania  » Największy na świecie pochód jamników podróżników

Największy na świecie pochód jamników podróżników

2012-08-22 14:00:00

do poczytania

To co, że nie widać ich w tłumie. Co z tego, że mają krótkie nóżki. Jamniki potrafią zawładnąć niejednym ludzkim sercem. Ich wielbiciele spotkają się 2 września pod Barbakanem i przy dźwiękach muzyki triumfalnie przemaszerują ze swoimi pupilami na Rynek Główny
fot. Jan Graczyński / Agencja Gazeta
Jamnik - Meksykanin, Japończyk, a może góral? Tegoroczny marsz jamników odbywa się pod hasłem "Jamnik podróżnik". 2 września o godz. 12 spod Barbakanu wyruszy największy na świecie jamniczy pochód. Przy dźwiękach muzyki i głośnego szczeku ul. Floriańską na Rynek Główny przejdą najwięksi psi indywidualiści.

Na scenie pod ratuszem rozstrzygnięty zostanie konkurs na najciekawsze jamnicze przebranie. Publiczności zaprezentują się jamniki w najoryginalniejszych podróżniczych strojach.

Porady i tresura

W tym roku po raz pierwszy marszowi jamników będą towarzyszyć atrakcje zarówno dla właścicieli, jak i samych czworonogów. Właściciele nieco rozpieszczonych pupili będą mogli skorzystać z porad szkoły tresury, a dla jamników, które nie prowadzą zdrowej diety, otwarte będzie stoisko dietetyka zwierzęcego.

Jeśli widzisz, że twój pies jest zagubiony i zestresowany, porad udzieli psi behawiorysta. Będzie można też oznakować swojego pupila i dowiedzieć się czegoś więcej o pracy pet-sitterów. Chętnych zaprosimy też do salonu psiej piękności na bezpłatne strzyżenie.

Adopcja i głosowanie

W ramach stoisk zaplanowany został punkt informacyjny "Zielonej Strefy" małopolskiej policji, na którym policjanci służyć będą poradami, w jaki sposób reagować na agresję wobec zwierząt, znęcanie się i złe traktowanie oraz gdzie szukać wsparcia i pomocy, a wolontariusze fundacji Psi Los i Jamniki Niczyje opowiedzą o idei psiej adopcji.

Do 27 sierpnia można też brać udział w SMS-owym głosowaniu na najlepsze zdjęcie jamnika podróżnika. 27 sierpnia w audycji Radio Kraków "Przed hejnałem" ogłoszony zostanie zwycięzca konkursu.

Organizatorem marszu jamników jest Radio Kraków.

dw, Gazeta Wyborcza Kraków
Komentarze
  • JuanMaddox

    2023-02-06 08:29:14
    As the Internet and social networks develop, online radio has brought into play the strengths of developing information with just your mobile device. When accessing it , you can listen to information anytime and anywhere at https://emisorasderadioonline.es/