Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » artykuły  » do poczytania  » Słonica powie, czy wygramy mecz

Słonica powie, czy wygramy mecz

2012-05-29 14:00:00

do poczytania

Mieszkanka krakowskiego ZOO nie dość, że lubi grać w piłkę to jeszcze potrafi przewidzieć, która drużyna futbolowa lepiej poradzi sobie na boisku. Pierwszy raz przekonaliśmy się o tym, gdy przed finałem Ligi Mistrzów wskazała na późniejszego triumfatora – Chelsea Londyn. Kolejna próba już niebawem – przed meczem otwarcia ME Polska- Grecja
fot. at
Słonica Citta ma 33 lata i przyjechała do Krakowa z hiszpańskiego Terra Natura Park w Walencji. Wcześniej miała również do czynienia z niemieckim cyrkiem. Być może tam właśnie polubiła zabawę futbolówką, którą z radością podbija na swoim wybiegu. Zanim słonica została wybrana do typowania wyników meczy podczas Euro musiała pokonać dwóch konkurentów – papugę i osła. Po wygranych rzutach karnych w ostatnim spotkaniu Ligi Mistrzów mogła odetchnąć – to ona bowiem prawidłowo wskazała triumfatora rozgrywek – Chelsea Londyn i zdeklasowała przeciwników.

Już niebawem Citta znów dokona wyboru. Przed meczem otwarcia tegorocznego Euro słonica otrzyma trzy jabłka. Dwa skrajne będą oznaczone flagami narodowymi Polski i Grecji, środkowe ma symbolizować remis. Owoce mają mieć taką samą wielkość tak, aby wyrównać szanse. Słonica wskaże zwycięzcę spotkania poprzez zjedzenie jednego z owoców. Początkowo zamiast jabłek miały być arbuzy ale obawiano się, że Citta zamiast schrupać przekąskę zacznie się nią bawić, co mogłoby utrudnić procedurę.

Zwierzę zdaje się nie czuć tremy przed kolejnym sprawdzianem. Jak zwykle spaceruje, zjada ulubione czerwone buraki i marchewki, a gdy się zmęczy ucina sobie drzemkę na leżąco wraz z koleżanką z wybiegu słonicą Baby. Citta wydaje się być w pełni sił, mimo, że niedawno jej organizm musiał uporać się z ciężkostrawną przekąską. Słonica bowiem posiliła się rozgryzioną uprzednio futbolówką, którą ku wielkiej uldze krakowian po jakimś czasie, bez szkody dla zdrowia wydaliła.

Słonica będzie wskazywała zwycięzcę wszystkich meczy z udziałem polskiej reprezentacji, a także spotkania fazy pucharowej. Miejmy nadzieję, że okaże się przynajmniej tak skuteczna jak słynna, nieżyjąca już ośmiornica Paul z akwarium Sea Life Centre w Oberhausen. Zwierzę to tylko dwukrotnie pomyliło się typując zwycięzcę meczu podczas rozgrywek Euro w 2008 roku.

Tekst i zdjęcia at
Komentarze