Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » artykuły  » impreza  » Psy w muzeum

Psy w muzeum

2012-10-02 13:39:06

impreza

Ekspozycja 200 ceramicznych figurek psów, kwesta na rzecz podopiecznych TOZ i wykład poświęcony obecności motywu psa w światowej sztuce – nadchodzący weekend we Wrocławiu obfituje w kynologiczne atrakcje
Od września w Muzeum Narodowym we Wrocławiu można podziwiać wystawę w całości poświęconą psom. Ekspozycja składa się z 200 ceramicznych figurek pochodzących z prywatnej kolekcji Magdaleny Szafkowskiej, kuratorki Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Eksponaty przedstawiają czworonogi w różnych sytuacjach – podczas zabawy, snu, z kapciem w zębach i przy jedzeniu. Zbiory Szafkowskiej prezentują również szeroki przekrój przez rasy. Swoją reprezentacje mają w muzeum m.in. charty, boksery, teriery, pudle, buldogi, owczarki a także zwykłe kundelki. Wiele spośród nich zbieraczka przywiozła z zagranicznych podróży do Francji, Włoszech, Holandii i Indii.

Z okazji nadchodzącego finisażu wystawy wrocławskie muzeum zaplanowało wiele atrakcji dla miłośników zwierząt. 29 września w Muzeum Narodowym odbędzie się dzień otwarty. Głównym punktem programu jest wykład Magdaleny Szafkowskiej „Psy w sztuce”. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych miłośników zwierząt. W sobotę odbędzie się zabawę dla dzieci „Psim tropem”. Najmłodsi obejrzą wystawę, dowiedzą się, jakim symbolem jest w sztuce pies i jakie są zwyczaje czworonogów.

Wystawie towarzyszy również zbiórka pieniędzy na rzecz podopiecznych wrocławskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Datki na zwierzęta można oddawać w gmachu Muzeum Narowego a także w Panoramie Racławickiej i Muzeum Etnograficznym.

ac
Komentarze