Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » artykuły  » porady  » Urlop z pieskiem czy bez pieska?

Urlop z pieskiem czy bez pieska?

2012-07-31 15:09:57

porady

Jak pogodzić urlop z opieka nad domowym pupilem? To pytanie co roku zadają sobie właściciele czworonogów. Pro zwierzęcy aktywiści przekonują, że wakacyjny wyjazd wcale nie musi kończyć się porzuceniem psa czy kota. Istnieje wiele możliwości na wspólny odpoczynek lub alternatywną opiekę nad zwierzęciem podczas naszej nieobecności
Kampania „Nie wyrzucaj psa przed wakacjami” organizowana przez Fundacje „Przyjazna łapa” to jedna z wielu akcji mających na celu promocje odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami w okresie wakacyjnym. Plakaty z wizerunkami osamotnionych czworonogów i krążące po Internecie hasła przypominają, że pies czy inne zwierzę nie jest zabawką, którą odstawimy na półkę jak będzie nam przeszkadzać w realizacji marzeń, wyjazdu lub po prostu się znudzi. Pro zwierzęcy aktywiści przekonują, że wakacyjny wyjazd wcale nie musi kończyć się porzuceniem psa czy kota. Istnieje wiele możliwości na wspólny odpoczynek lub alternatywną opiekę nad zwierzęciem podczas naszej nieobecnościUrlop z pieskiemW Polsce jest wiele hoteli, pensjonatów i gospodarstw agroturystycznych przyjaznym psom. W niektórych pies może mieszkać bezpłatnie w innych zaś pobierana jest opłata dobowa ( np. 5-50 zł) lub jednorazowa za cały pobyt. Pewnym rozwiązaniem są też wyjazdy całkowicie podporządkowane zwierzęciu: na przykład wyjazdowe szkolenia psów. Przygotowując się do wspólnego urlopu należy pamiętać o książeczce zdrowia z aktualnymi szczepieniami psa, smyczy, obroży, kagańcu, posłaniu i misce.

Poza zakwaterowaniem równie istotnym aspektem wspólnych wakacji z pupilem jest sposób w jaki mamy zamiar dojechać do miejsca wypoczynku. Cennym źródłem wiedzy na ten temat są fora internetowe, na których można znaleźć wiele porad dotyczących transportu zwierząt. Pamiętajmy, że mamy możliwość podróżowania ze zwierzęciem zarówno samolotami jaki i pociągami. Dobra alternatywą dla transportu publicznego są również prywatne samochody. Producenci już dopasowują swoje produkty do czworonożnych pasażerów. Jeden z koncernów motoryzacyjnych przygotował dla swoich klientów akcesoria, które pozwalają dostosować przestrzeń samochodu do potrzeb zwierzęcia.Urlop bez pieskaObecnie jest już wiele baz internetowych, gdzie można znaleźć ośrodki, campingi, hotele w których nasi pupile są mile widziani. Mało tego – mają tam zapewnione atrakcje i specjalne warunki. W hotelu czworonogi wyprowadzane są na spacery, mają ze sobą kontakt i możliwość wspólnej zabawy. Przed przyjęciem psa do hotelu wymagana jest książeczka zdrowia z ważnymi szczepieniami. Trzeba też pamiętać o zabraniu ulubionych przedmiotów naszego pupila tj. zabawki czy kocyk, tak aby w nowym miejscu mógł poczuć się jak we własnym domu. Możemy także oddać psa zaprzyjaźnionym osobom pod opiekę lub zatrudnić wakacyjną nianie, czyli tzw. petsittera, który z chęcią wyprowadzi psa, sprzątnie kuwetę po kocie i nakarmi rybki.

ac
Komentarze