Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » artykuły  » zabawki i gadżety  » Kocie zabawki dla oszczędnych

Kocie zabawki dla oszczędnych

2011-12-12 11:00:00

zabawki i gadżety

Jeśli nie chcemy lub nie możemy pozwolić sobie na drogie gadżety przeznaczone dla zwierzaków, zróbmy własne zabawki. W każdym domu bez problemu znajdziemy rzeczy, które uprzyjemnią czas pupilowi
Zabawki dla zwierzaków potrafią kosztować naprawdę sporo pieniędzy, zwłaszcza, jeśli mają ruchome elementy lub pochodzą od znanych producentów.

Jeśli chcemy zaoszczędzić lub po prostu pieniędze wolimy przeznaczyć na coś innego – oto lista rzeczy, które znajdziemy w prawie każdym domu, a które na pewno zainteresują naszego kota.

Pamiętajmy tylko, aby zawsze na pierwszym miejscu stawiać bezpieczeństwo pupila i nadzorować go w trakcie zabawy!

1. Kulka z papieru

Wystarczy kilka niepotrzebnych kartek papieru, które zgnieciemy w kulkę i gotowe! Nasz zwierzak na pewno będzie zachwycony.

2. Papierowa torba

W tego typu rzeczach coraz częściej przyjeżdżają nasze zakupy. Wystarczy tylko nie wyrzucać jednej z nich, położyć otwartą przed kotem i poczekać. Zwierzak na pewno chętnie skorzysta z nowej kryjówki.

3. Pudełko

Wszelakie tego typu rzeczy na pewno – niezależnie od rozmiaru – na pewno zainteresują naszego czworonoga. Zasada jest zblizona do tej z papierową torbą – kot na pewno szybko zajmie się nową kryjówką.

4. Latarka

Tu będzie konieczna pomoc właściciela. Wystarczy tylko przyciemnić nieco światło i zaserwować kociakowi zabawę w pogoń za stale zmieniającym się obietkem.

5. Wstążki

Koty uwielbiają różnorakie długie i kolorowe rzeczy, które mogą gonić. Taką zabawę warto szczególnie mocno nadzorować.

6. Własna trawa i kocimiętka

Bez większych problemów wyhodujemy własną trawe, czy kocimiętkę – koty uwielbiają żuć lub wąchać tego typu zielone rośliny.

gnat
Komentarze