Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » artykuły  » ze sklepu  » Gwiazdkowe prezenty dla zwierzaków

Gwiazdkowe prezenty dla zwierzaków

2011-12-22 11:00:00

ze sklepu

Coraz więcej właścicieli decyduje się na ofiarowanie swoim pupilom świątecznego upominku. Obdarowujemy nie tylko psy i koty, ale także gryzonie lub ptaki. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów sklepy zoologiczne przygotowały specjalną ofertę. Od drobiazgów takich jak paczka przysmaków w formie świątecznych ciasteczek za kilka złotych, po ozdobne obroże i komfortowe legowiska z reniferem za kilkadziesiąt
fot. canna_w / sxc.hu
Aby nie trudzić się z pakowaniem możemy kupić gotową świąteczną paczkę.

W zestawach dla psów lub kotów znajdziemy zwykle kilka rodzajów smakołyków (np. ciasteczek, kabanosów) i małą zabawkę np. piłeczkę albo futerkową myszkę. Ciekawym pomysłem na prezent dla gryzonia może być bombonierka. Zawiera pełnowartościowy pokarm uformowany w siedem kolb, każda o innym smaku m.in. jabłkowa, brokułowa, warzywna, mniszkowa. Całość zapakowana jest w zgrabne pudełeczko, które wystarczy owinąć w kolorowy papier i włożyć pod choinkę.

Jeżeli chcemy ofiarować zwierzakowi coś stricte świątecznego – w sklepach znajdziemy mnóstwo akcesoriów z motywami Mikołajów, reniferów i śnieżynek.

Dla kota możemy kupić matę do ostrzenia pazurków obszytą czerwoną futerkową lamówką z motywem choinki. Sprawdzi się też Mikołaj z zaszytą szczyptą kocimiętki i kawałkiem, szeleszczącej folii. Taka oryginalna zabawka dyndająca na wędce na pewno zachęci mruczka do odrobiny ruchu. Chomikowi zamiast kołowrotka ofiarujmy przytulny, czerwono-biały hamak, z zaczepami do powieszenia w klatce. Jeśli nasz czworonóg marznie na spacerach i nie ma nic przeciwko ubrankom, możemy kupić mu świąteczny szalik, albo chustkę z dzwoneczkiem przytwierdzoną do czerwonej obroży. Trafionym prezentem będą także gryzaki np. oraz zabawki naszpikowane przysmakami, które pies musi sam wydobyć.

Wybierając prezent dla zwierzaka pamiętajmy, że ma on przede wszystkim sprawić radość pupilowi, a nie właścicielowi. Musi być również dostosowany do wielkości, rasy i upodobań podopiecznego.

at
Komentarze