Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry

Beagiel- co to za rasa

utworzony: 2009-04-19 19:41
Autor Treść

Martuśka

utworzony: 2009-04-19 19:41

Rasa Beagle

Wzrost
33-40 cm w kłębie (w Polsce najczęściej bliżej 40 cm)

Waga
10-18 kg (w praktyce zazwyczaj 15-17 kg, bywa raczej więcej)

Głowa
średniej długości, mocna, dobrze wysklepiona, przełom czołowo-nosowy wyraźnie zaznaczony, kufa mocna, nie może być spiczasta, niepożądane są zmarszczki i luźne fałdy skóry

Oczy
ciemnobrązowe lub orzechowe, o łagodnym wyrazie

Uszy
długie, opadające, o zaokrąglonych końcach, nisko osadzone

Sylwetka
silna, krępa, wpisana w poziomy prostokąt, grzbiet prosty, lędźwie mocne i dobrze związane, brzuch niezbyt podciągnięty, głęboka klatka piersiowa

Ogon
mocny, średniej długości, wysoko osadzony, noszony wesoło, ale niezakręcony nad grzbietem, mocno obrośnięty, koniec ogona zawsze biały

Szata
krótka i gęsta, dobrze chroni psa przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi

Umaszczenie
każde znane wśród psów gończych, z wyjątkiem wątrobianego: trójkolorowe (białe z czarnym i rudym w różnych odcieniach), dwukolorowe (biało-rude, biało-złote, biało-cytrynowe lub, rzadsze, biało-czarne). Występują także beagle białe nakrapiane z cętkami cytrynowymi, brązowymi, szarymi, czarnymi, itp.

Magda

utworzony: 2010-06-20 20:50
Mówiąc szczerze nie lubię tych psów.Znam na swoim osiedlu 3 i sądzę,ze są bardzo głupie

camparelli

utworzony: 2010-06-22 10:40
W żadnym wypadku nie są głupie. Ta rasa wymaga po prostu więcej szkoleń i cierpliwości, gdyż posiada mocno zakorzeniony instynkt myśliwski. Osobiście znam 2 beagle, które pracują w fundacji i pomagają dzieciom (dogoterapia), oprócz tego widziałam wiele beagli, które są kochanymi pupilami. Nie możmy więc uogólniać wszystkich psów danej rasy.

marta-swierk

utworzony: 2010-06-27 20:36
Ta rasa jest bardzo fajna :)
Moja koleżanka ma beagla i jest bardzo fajna :) tylko niektórych psów nie lubi : (

paulina

utworzony: 2010-07-15 22:29
Mają fajne uszy, przy bieganiu rozwiewa je wiatr:)

kawika

utworzony: 2010-07-22 13:47
Piesek tej rasy - to moje marzenie( ciekawe czy jako pies łowny nie zapragnąłby skonsumować naszej kici :( ) ,ale słyszałam ,że ta rasa to indywidualiści - do najposłuszniejszych nie należą.....

SylwiaSz

utworzony: 2010-09-20 16:23
Beagle są cudne =)

martaa921

utworzony: 2010-10-12 16:29
Mam beagle , więc mogę się wypowiedzieć.
Nie są to w żadnym wypadku psy głupie! Co więcej są bardzo mądre i szybko się uczą. Mój Scoobie naukę czystości opanował w kilka dni, a sztuczki to już całkiem chwila moment i powtarza. Są bardzo przekupne. Mój Scoobie nie chce wykonać jakiejś komendy - jednak jak tylko pokaże mu, że mam jakiś smakołyk od razu ją robi. Są bardzo ruchliwe, nie lubią się nudzić i nie cierpią być ignorowane - kiedy je ignorujesz zrobią wszystko byś tylko zwrócił na niego uwagę.
Proszę pamiętać, że ten opis na podstawie zachowań mojego psa, każdy pies jest inny. :)